6 aylık kızımda konağı ben mi yaptım?:(

gesnur soruyor: 8

bu kadar geç zamanda konak oluşur mu hanımlar?geçen gün saçlarını topladım böyle minik minik öbek öbek topladık cici oldu sevdik güldük filan. sonra ertesi gün konak oldu, kv tutturdu saçını topladın saç derisi zarar gördü senin yüzünden oldu diye, tecrübesizlik işte ben de ilk bebek olduğundan bişey diyemedim ben mi yaptım yani?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


fiyonk

Sac toplamayla konak olmamistir, saclari toplayinca ortaya cikmistir sadece. Toplayinca neden zarar gorsun ki sac derisi? Sikca yikayin sacini, yikamadan once de zeytinyagi ve karbonat surup, biraz bekletip tarayin. Degilse konak icin sampuanlar da var..


arsli

Uzmanı değilim bahsettiğin nedenden dolayı konak olur mu bilemem. Mesela Oğlum Ali Rıza 11 aylık ve konak olmuş. Bu aya kadar olmamıştı. 

Konak çaresiz dert değil :)) Boş yere canını sıkma...


denizkayla

bence sizin toplamanizla hic alakasi yok,kimi bebelerde gec oluyor diye duymutum.oglumda bundan kurtulmak hem zaman aldi hemde zorlu bir sürecti.ben tam temizlemeyi beceremedim korkmustum acikcasi bebek sürekli bu durumdan rahatsizdi falan..


ama kizimda ayni sey olmadi,bir defa temizledim,dustan önce zeytinyag sürdüm pamukla..yikadiktan sonrada bebe taragiyla tarayip konaklari cikardim.birdahada olmadi.galiba bu bebekten bebege degisiyor.


kedidirkedi

Kayınvalide sallamış :)

Çok üstten üstten yıkıyorsan konak olusumuna zemin hazırlıyor, biraz ovustura ovustura yıkayacaksın.

Geçmesi için de badem yagı ve karbonat karısımını sür, sonra sık tarakla tara biraz kazıyarak. Sonra bebek sabunuyla durula çünkü diğerleriyle çıkmıyor yağ.

Babe nin konak önleyici şampuanı var, çok sık tekrarlanırsa ondan alabilirsin.CokBilmis

Kıskanç kayınvalide, sallamış ki ne sallamış, peeee :)


ottobottorobotto

Sevgili kayınvalideniz madem konağın sebebini biliyormuş,engin bilgisiyle bu derdin çözümünü de bir zahmet söyleyiversin de yapın.Zira bu yaşına kadar herhalde tecrübe etmiştir.:)

Şaka bir yana,içiniz rahat etsin.Benim oğlumun sizin kızınızınki gibi toplanacak kadar ele gelen saçı yok doğal olarak.Onun iki tel saçında geçen hafta oluşan konakları arkadaşların da dediği gibi karbonatlı suyla giderdim.

Tek derdiniz bu olsun.


gesnur

teşekkürler, zeytinyağı ile banyo öncesi masaj yaptım banyo sonrasında tararken çogunun döküldüğünü gördüm, içim rahatladı :))


aktiva

Benim oğlumda da doğduğunda hiç yoktu konak nedir bilmedik, 4-5. ay arasında bıngıldağın çerçesinde kabukçuklar oldu (hala konak mı bilmiyorum tam ama), elimle acıtmadan kaldırarak temizledim zaman zaman ve de banyodan birkaç saat önce badem yağı sürdüm, birşey kalmadı şimdi.


Cevaplamak için Üye ol