2'li test down sendromu riski

elifsude01 soruyor: 4

Arkadaşlar benim yaşım 27 . Hamileğimin 12 haftasında 2' li test yaptırdım ama down sendromu riski.2/40 çıktı ne yapmalım biğisi olan var mı ? ambiyo sentez yaptırmalımıyım yoksa üçü testi beklemelİmiyim  yardımcı olsursanz memun olurm.şimdiden teşkler.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Antilop

bence 3lü taramayıda bekle derim
benimde 2li yüksek çıkmıştı 3lüyü bekledik oda yüksek çıkınca amniyon sıvısı alındı
ama allaha şükürler olsun temiz çıktı tahlil sonuçları


silky

Amniyosentezi 16. hafta civari yapiyorlar bildigim kadari ile. 3 lu test de ayni zamanlarda yapiliyor. dolayisi ile o zamana kadar zaten beklenmesi gerekiyor. umarim her sey norval cikar, 2 li, 3 lu test de risk cikip amniyosentezi normal cikan arkadaslarim var. moralinizi bozmayin..


elifsude01

benim kafam bu konuda çok karışık ama ben üçlü testi görmeden tam olarak bişey yapmak istemiyorum ama çok üzücü bir şey allahım kimseyi evladı ile sınamasın çok çok zor cevap yazan arkaşlara tşk ederim.


ZeynepYenice

ilk önce Allah yardımcınız olsun, bu süreç çok zor geçiyor biliyorum :( benim 2.hamileliğimde 2'li ve 3'lü tarama testlerinde risk çıkmıştı, amniyosentez yaptırdım amniyosentez sonucunun çıkması 1 ayı buldu o 1 ay geçmek bilmememişti, ama Rabbime şükürler olsun ki, sonuç temiz çıktı.
Sizde gönlünüzü ferah tutmaya çalışın bol bol dua okuyun, bende okuycam size.
inanın herşeyin güzel sonuçlanacağına..Cevaplamak için Üye ol