en iyi oto koltuğu hangısı

npla soruyor: 2

bebeğim 14 aylık ve 2 arabamız var arabalar arası degısımı de kolay olacak en ıı oto koltugu hangısı?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Deniz06

Maxi Cosi Priorifix isofixli olması itibariyle hem çok güvenli, hem de takması çıkartması çok pratik.


tuba_b

En iyi oto koltuğu değil, "ÇOCUĞUNUZA EN UYGUN OTO KOLTUĞU" önemlidir. Bunun kararını verirken de bağımsız test kuruluşlarının yaptığı güvenlik testleri sizin için yönlendirici referanstır. 

Çocuk oto güvenliğinin en üst seviyede olduğu İskandinav Ülkelerinde, mümkün olduğu kadar uzun süre- tercihen 4 yaşa kadar ARKAYA DÖNÜK- REAR FACING oto koltuğu kullanılması önerilmektedir. Amerika'da da en az 2 yaşa kadar arkaya dönük koltuk kullanılması tavsiye edilir.

Norveç Yol Güvenlik Konseyi -The Norwegian Council for Road Safety (Trygg Trafikk)-  çocukların neden 4 yaşa kadar sürüş yönü tersi istikametinde çocuk oto koltuğu kullanması gerektiği;darbelerde, yaralanma ve ölüm riskini %90dan fazla azaltması hakkında bir film hazırlayarak halkı bilinçlendirmektedir. Filmi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.   direk linki  ; http://www.facebook.com/video/video.php?v=1408190616358

 www.besafe.eu      "why rear facing?"http://www.hts.no/en/ Ayrıca, http://www.cbsnews.com/video/watch/?id=7360303n&tag=related%3Bphotovideo    linkinde CBS'de yayınlanan,  American Academy of Pediatrics'in tavsiyesini içeren filmi bulabilirsiniz. En az 2 yaşa kadar Arkaya Dönük koltuk kullanılması gerektiği hakkındaki filmi mutlaka izleyin. 18 aylık bebeğin geçirdiği trafik kazası sonucunda, ileri dönük koltuk kullanımında boyun kırılmasının meydana geldiğini ve arkaya dönük koltuk kullanılsa idi böyle bir yaralanma yaşamayacaklarına yer verilmektedir.         

  Tercih edeceğiniz marka ve modelinin toplatılmak üzere geri çağrılıp çağrılmadığını da kontrol edebilirsiniz. İnternette "recall baby car seat" olarak arama yapabilirsiniz.

    

 Cevaplamak için Üye ol