doğum sonrası işe başlama

seos soruyor: 6

bebeğim 5.5 aylık olunca işe başlıcam 6 saat ayrı kalıcaz sütümü sağmam gerekir mi

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


elfide

Hiç sağmayıp sütü azaltmaktan iyidir diye böyle bir öneride bulundum. Yoksa mutlaka bebeğin içmesi daha iyi olurdu. Bende üzülürüm imkan varken bebeğe verilecek sütü sağıp lavaboya dökme işine...


selcen

aah ah ben de o kadar uğraşa didine sağıp da bebişimin içmediği sütleri dökmüşlüğüm vardır :( ama önemli olan devamlılığı arttırmak adına sağmak


Annegozuyle

benim de içim acıyor valla içmeyip de döktüğümüz sütlere. ben damla damla sağıyorum, dökülmesine tahammül edemiyorum sonra da. ben bakmadan eşime döktürüyorum, bari görmeyeyim diye.


banu

seos bir yolunu bulup sağarsan senin iin iyi olacaktır, çünkü bir süre sonra illaki üretim miktarı değişiyor.
ben 8,5 ay birlikteydim kuzuyla, işe başladıktan sonra da günde bir kez sağdım(seninki daha minik). bir şekilde bu güne kadar geldik, arada pompanın parçalarını unuttum, toplantı oldu falan gibi sebeplerden sağamadığımda önceleri çok dolu giderken sonra doluluk azalmaya başladı.
geçen ay içerisinde öyle yoğun bir tempoya girdik ki (bu arada manyak müdürümüzün etkisi de büyük) ben haftada 2 gün ancak sağabilmişimdir ve her geçen gün sütün miktarında azalma oldu. umarım yeniden düzene gireriz diyorum ama sen daha başındasın işi sıkı tutmakta fayda var.


heval

Tabiki sağmalısın ama belli bir süre sonra kesilebilir çünkü çocuk emmeğeceği için kesilebilir sen mümkün olduğunca emzirmeyede çalış...:)


scandinav

ben de yılbaşında işe başlayacağım iş yerimiz çok pis sağıp sağmamak konusunda kararsız kaldım sağmazsam mutlaka sütüm gider mi? İşverenden uygun bir yer isteyeceğim ama süt iznimi yıllık iznimi ücretsiz iznimi hep kullandım.. açıkçası işten çalacakmışım gibi bakacaklar diye korkuyorum..Sağsam mı? sağanlar ne diyorsun?
Cevaplamak için Üye ol