Vurma huyundan nasıl vazgeçirebilirim?

gecce soruyor: 4

merhabalar kızım 17 aylık sinirlendiğinde yada elinden zararlı birşey aldığımda vuruyor, tutup sıkıyor suratıp tırnak izi içinde hayır vurmak yok diyorum sert bir şekilde kolunu tutup indiriyorum bal gibi de anlıyor ama gülüp tekrar yoluyor bu huyundan nasıl vazgeçirebilirim ya da bu da bir dönem mi?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


tugba25

vurma ısırma huyundan vazgecırmek tamam da arkadaşlar benı sorunum da tam tersi.bizde de zaman zaman bazı sorunlar yaşamıştık da şuan en büyüğü oğlum kendını koruyamıyor,vurma ıttırme huyu olan çocuklarla karsılanca aglayıp benden yardım ıstıyor.bende her defasında arkadasının yaptıgının yanlıs oldugunu ve kesınlıkle yapılmaması gerektıgını anlatıyorum tabıı o arada da anne de cocuguna ozur dıletmeye ugrasıyor:) dolagısıyla vurmaya vurarak karsılık verılmeyecegını bılıyor bunda bır sıkıntımız yok ama kendını korumayı da bılmelı karsısındakıne zarar vermeden ben bunu nasıl ögretebılırım sızce?oyuncak çekiştirmelerınde dırenıyor mesela gucunu sonuna kadar kullanıyor ama maglup olursa yıne aglayarak bana gelıyor cogu kez o durum da ben asla karısmıyorum hatta arkadasıyla arasında halledebılecegını bana ıhtıyacı olmadıgını sırayla oynamayı yada guzelce ıstemeyı hatırlatıyorum sadece 


sarellemisss

ona sadece şefkat göster,, bazıları anlamaz sevgiden şefkatten ama bir gülüşün bile çocuğun ateşini dindirmeye yetecektir..


melihece

hmmm nick değişmiş ama ilginç olarak fikir de değişmiş hani başka soruda bişey fırlatınca aglayacaktık eh eh yapacaktık  ne oldu pedagoji eğitimi mi aldınız arada sarellemiss komik olmayın yahu:S


isil82

Şuan bizdede aynı sorun var. Bize vurmuyor ama kendinden küçüklere özellikle vuruyor çekeliyor. Kendinden küçükler zaten yeni yürümeye başlamış çocuklar,hemen düşüveriyolar, kendini koruyamıyorlar. Ne zaman geçecek bu dönem tecrübeli annelere soruyorum.  
Cevaplamak için Üye ol