Bakici kac yaslarinda olmali?

Smryna06 soruyor: 3

Birkac ay sonra ise baslayacagim, bakici konusunda arastirma yapiyorum, bir adayimiz var ama 48 yasinda, bebegimin hareketli oldugu donemlerde ona yeter mi, genc bir bakici mi bulmaliyim, kararsiz kaldim, sizin bakicilariniz kac yaslarinda, yardimci olursaniz sevinirim.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Smryna06

Cok tesekkur ederim arkadaslar umarim her sey, hepimiz icin yolunda gider ve Allah iyilerle karsilastirir.


chroma

Bizim bakıcı ablamız da lise mezunu, 25 yaşında, bekar, haftaiçi 08-18 arası çalışıyor. 7 aylıkken başladı işe, 2 yıldır Simay'la birlikte. Daha önce çocuk bakımı konusunda deneyimi yoktu, sadece ablasıyla yakın oturdukları için yiğenlerinin bakımına yardım etmişti. İlk başlarda endişemiz olsa da şimdi iyi ki Ayşe gelmiş diyorum. Çok seviyorlar birbirlerini. Gerçek bir abla-kardeş gibiler. Allah ondan razı olsun.
Ayşe başladığında tek isteğim Simay'a sevgi göstermesi idi. Yemek yedirmesi, altını temizlemesi, oyun saati vs ile ilgili hiç bir kural koymadım. Zaten zamanla herşey, kendi kendine rutine girdi. 
Öte yandan bakıcının genç olması özel bir tercih değildi. Şartlar öyle gelişti. İlk anlaştığımız bakıcı, 50'li yaşlarda, torun sahibi bir kadındı ve daha hamileyken anlaşmıştık. Ben işe  başlamadan 1 hafta evvel kendi isteğiyle vazgeçti ve yerine Ayşe'yi (gelinin kardeşi) önerdi. Son anda söylediği için de çok sinirlenmiştim ama başka çaremiz yoktu, bir kaç gün deneyelim dedik ve 2 yıldır beraberiz :)


Smryna06

Darisi basima ve tum bakici arayan annelerin basina Chroma :)
Cevaplamak için Üye ol