Burun Tıkanıklığı imdaaat !

Dido_Kuziko soruyor: 4

Oğlumun burnu hep tıkalı ve geceleri saat başı uyanıyor ! Bizim evimiz hariç her yerde ise burnu tıkanmadan deliksiz uyuyor ! Odasına buhar makinesi koydum, kaloriferin üstüne ıslak havlu ve su koydum, sıcak su dolu bir kap koyup içine vicks attım ama hiçbiri fayda etmedi. Serum fizyolojik ve Otri Bebe'nin aspiratörüyle burnunu temizliyoruz ancak kıyametler kopuyor ve o anlık temizlense bile 1 veya 2 saat sonra tekrar burnu doluyor. Geceleri uyumak mümkün değil artık uykusuzluktan ölücem. Evdeki peluş oyuncakları da kaldırdım belki bir alakası vardır diye bilemiyorum daha napsam. Gündüz uykuları da aynı burun tıkanıklığıyla uyanıyor ve zaten en fazla 45 dk. uyuyor. Yeni bir önerisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


leylalperzeynep

yalnız sosyal güvenceler karşılamıyo. 24 liraya almıştık biz geçen sene. şimdiki fiyatını bilmiyorum.


Asilady

merhaba , benim de büyük oğlum şu an 4 yaş 3 aylık ve biz de bu sorunla uğraştık epeyce :(  doktorumuz alerjik olduğunu söyledi ve aldığımız tedbirlerle sorunu hafiflettik, çamaşır deterjanı kokusuz, yumuşatıcı kokusuz, hatta ek durulama yapılacak, yediği içtiği gıdalarda katkı maddesi olmayacak vs. bi yığın önlem sonucunda aştık sayılır sorunu, yalnız bizde ek olarak geniz eti var,
 


maydemir

merhaba,

odanın nemini ölçtünüz mü kaç çıkıyor. aynı sorun bundan 1 ay önce bizde de vardı. nedeni odanın neminin yüksek olmasıydı. Yüksek nemi bir türlü düşüremiyorduk nedeni evdeki rutubetmiş meğerse. o evden taşındık şimdi ki evimizde herşey normal ve kızımın da burun tıkanıklıkları sona erdi çok şükür.


SagaAda

Merhaba,

Durumun allerjik olmasi can sIkIcI, bilemiyorum ev ve bebegin oda kosullarini gozden gecirdikten sonra asagidaki bilgiler isinize yarar mi?

Benim de kizim 20 günlük iken burun tiknikligi problemi yasadik. Bize hemsiremiz anne sutunu tavsiye etmisti. Once sutumden cok azicik bir kaba sagip, bir enjektör (ucunda igne olmayan) yardimiyla her bir burun deligine 2-3 damla damlattiktan sonra, burun aspiratörü ile cektim. Anne sutu serum fizyolojikten vs.. cok daha iyi geldi. Ayrica bir kac tavsiye daha, burun tikandigi vakit, bebeginizin yastigini, altina koydugunuz herhangi bir seyle birazcik yukseltin , böylelikle daha kolay nefes almasini saglamis olursunuz. Ayrica burun aspiratörleri hayat kurtariyor ama siz ne kadar sIk kullanirsaniz, burnunun da o kadar sIk dolacagini soyledi doktor ve hemsire..

Cok gecmis olsun..
Cevaplamak için Üye ol