Eyüboğlu anaokulu

OZLEMDEM soruyor: 9

Oğlumu artik kış dönemini geçirdikten sonra kreşe başlatmayı düşünüyoruz. Bu civarda olan (aydınlı) kreşleri araştırıyoruz. Eyüboğlu sabancı ile haftaya görüşmeye gideceğiz. Öncesinde bu kreşle ilgili bilgisi deneyimi olan var mı? Birda burda daha yakın olan bilfen kurtköy anaokulu var. Oraylada görüştük fakat istedikleri ücretin karşılığını veriyorlar mı emin olamadım. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Nuran

Eyüpoğlunu bilemiyorum ama Bilfen'den beklentiniz neler, yazarsanız karşılığını alıp alamayacağınızı az çok anlatabilirim.


ayberke

Aslında genel olarak iyi ve kötü yanlarını yazarsanız bence okul arayanlar için fikir vermiş olursunuz.


OZLEMDEM

Beklentilerimi sormuşsunuz. İlk etapta oğlumun okula uyumu ve alışması için yardımcı olmalari.

İlgi alanlarını farkedip ona yönelik uyaranlarla bu yönlerini beslemeleri.

Çocuğumun ortam özellikleri nedeniyle zarar görmemesi , güvenli bir yuvaya emanet ettiğimi hissedebilmem

Yemekler konusunda menülerin özellikle şekerli gıdalardan uzak ve mümkün olduğunca doğal besinlerden oluşması

Televizyon ve mümkünse wireless internet baglantisi vs olmamasi.

Okul saatlerinin esnek olmasi. Geç kaldığımız zamanlar için bize çözüm üretebiliyor olmaları.

Bahçelerinin olması ve belli saatlerde dışarda da zaman geçirmeleri. Aktif ve hareketli olması için uygun ortam hazirlamalarini ve. Yaşlarına ve çocuga uygun sporlara yönlendirmelerini tercih ederim.

Birde tabiki yaşına uygun birşeyler öğrenebilmesi. Örneğin kendikendine yemek yiyebilmek çişini yapabilmek, ellerini yikamak resim yapmak boyamak kalem tutmak vs vs

En önemlisi arkadaşlık kavramını öğrenmesi yani diğer çocuklarla zaman geçirmesi ve sosyalleşmesi tabiki.

Sınıftaki çocukların yaşlarının yakın olması, sayılarınında uygun olması.

Beklentilerimi bu şekilde özetleyebilirim.


dilammm

merhaba,
çok yakın arkadaşım bilfen in anaokulu bölümünde ing. öğretmeniydi. Okulla alakalı bahsettiği en önemli nokta (özellikle ikinci kademe ve lise kısımlarında) inanılmaz rekabet içinde, tabiri caizse yarış atı gibi koşturulan çocukların yetiştirildiği bir ortam. Tabi anaokulu daha esnektir ancak bir öğretmen olarak fikrimce gittiği anaokuluna devam eder çocuk muhtemelen ya da öyle olsa daha iyi olur. geç kalma, ödev yapmama, lakayt tavırlar v.s. kurumun eğitim anlayışına taban tabana ters. Biraz sevgi, hoşgörü, samimiyet ortamından uzak gibi gelmiştir hep bana bu kurumun okulları. Tabi siz bi görüşün derim ben karar vermeden önce, o zaman çok şey değişiyor çünkü..Nuran

Madde madde anlatayım.

Okula uyum döneminde biz hiç zorlanmadık, ben oğlum okula alışana kadar orada oldum, veli bekleme salonunda oturup kitap okudum ve yemek saatlerinde ben de çocuklarla aynı yemekleri yedim. Okul yönetimi hep güler yüzle karşıladı bizi, psikologlar ara ara yanıma gelip sınıfta durum nasıl bahsetti. Çocuğuma ve diğer çocuklara görünmeden zaman zaman izleme şansım da oldu. Biz ara dönemde kayıt olmuştuk bu bir avantajdı çünkü diğer çocuklar alışmıştı okula.

İlgi alanlarını öğretmenleri çok güzel analiz ediyor ve aileye bilgi veriyor, o köşelerde daha fazla vakit geçiriyorlar mesela.

Bu okulu seçmemin ilk nedeni güvenliktir bu sebeple çok rahatım.

Yemek konusunda çok titizler, mevsiminde sebze meyve tüketiyorlar. Pişirilme konusundaki titizlikeri de aylık gelen dergilerin birinde epeyce anlatılmıştı. Haftada 3 gün şekerli bir ürün ikindi kahvaltılarında oluyor, bu sizin çocuğunuzun alışkanlığı ile ilgili. Seçim kendisinin zorlama yok.

Tv ve internet yok.

Okul saatleri eğer servis kullanıyorsanız esnek olamaz servis saatlerine uymanız gerekiyor. Eğer siz getirip götürecekseniz kahvaltı saati belli, etkinliklerin saati belli. Çocuk açısından çok verimli olamaz.

Bahçeleri çok çok güzel. Hava soğuk da olsa giyinip çıkıyorlar. Bisiklet biniyorlar hergün. Kum havuzunda oynuyorlar. Park bölümünde vakit geçiriyorlar. Kapalı yüzme havuzları var sitilli yüzme öğreniyorlar.

Aynı yılın ilk 6 ayı bir sınıf son 6 ayı başka sınıfta oluyor. 2008 /ocak-haziran 2008/temmuz-aralık gibi. Bizim sınıf 10 kişi

Sınıfta yapılan etkinlikler, ingilizce dersleri, modern dans dersi, müzik dersi hepsi çok keyifli bizim için.

Sıklıkla okula tiyatro geliyor.

Yılsonu gösterisi beni korkutan birşeydi ama geçen sene korkulacak birşey olmadığını gördüm. Ritm tutup şarkı söylediler, çocukları yoran birşey değildi.

Okulun ilköğretimi için bir yorum yapamayacağım ama kreşi gayet güzel.

 


OZLEMDEM

Tesekkur ediyorum Nuran hanim

Gercekten cok yardimci oldunuz


ekduman

 Eyüboğlu Koşuyolu anaokulu ile ilgili ciddi bir hayal kırıklığımız var, burada herkesle paylaşmak yerine, öğrenmek isteyen olursa benimle özel olarak iletişime geçebilir.


otto

Ekduman özelden yazabilirseniz sevinirim, ben Eyüboglu kosuyulu anaokulu ile ilgileniyordum, tesekkurler


maviboncukk

Bilfwn 2,5 yasindaki cocuklari krese 25 soruluk testle aliyormus. Gulsem mi , aglasam mi bilemedim


Cevaplamak için Üye ol