1 yaşından sonra süt sağan var mı?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


taburcu

Benim kızım 15 aylık. İş yerinde süt sağmak yorucu. Ben hala sağıyorum. Gece emzirdiğiniz için anne sütünden faydalanıyordur. Dolayısıyla bu sizin tercihinize kalmış. Gündüz meme diye tutturması sizi özlediği içindir. Anne sütünden daha fazla faydalansın istiyorsanız ve sizi yormayacaksa sağın.


nihanbil

Parmak kaldırıyorum : BEN
Ama ben hiç emziremeyen sürekli sağan ( 13 aydır bilfiil ) bir anneyim. Ve artık itiraf ediyorum çok sıkıldım bu sağma işinden.


Pinaro

benim kızımda 5 aylık sadece sabah mahmurken emiyo bir daha emmiyo kesinlikle sağıp veriyorum.çok özlüyorum emzirmeyi...:(


Annegozuyle

Ilk 1 yil gunde 2 kez, 1 yasindan sonra gunde 1 kez sagdim isyerinde. Gunde bire dusme sebebimiz de iki kez sagdigim sutu gun icinde tuketememesi, sure olarak yeterli diildi ayri kaldigimiz zaman. Ama icseydi sagardim. 16 aylik olunca 3 aylik hamile oldugum icin biraktik memeyi. Ne kadar emdigine ve gun icinde ayrica sut vermeye gerek olup olmadigina gore karar verdim ben.


Pinaro

emzirmenin tadını çıkarın diyorum ben..kkanaryam

21,5 ay emzirdim salaklığıma kurban gittim ve bıraktırdım ama keşke daha da emseydi.. çalıştığım için akşamdan sabaha ne emerse kardı ğluma az da olsa yoktan iyidir derdim hep... gün içerisinde 1 yaşından sonra günde 1 kez sağdım hemen hemen 7 ay kadar sonra sütümde azadığı için (sağmadığımdan) akşama süt kalmıyordu ve ısırlamara engel olamıyordum bıraktım gündüz sağmayı ama sütün varsa ve yetiyorsa sağmaya devam...


skisac

Bende 18. ayında sağmaları ikiden bire indirdim, 2 haftadırda artık iyice azaldığı için sağmayı bıraktım sadece akşamları eve gittiğimde ve uyutmak için gece emziriyorum.
Yakın zamanda da doktoruma görünüp vereceği ilacı alıp tamamen bırakacağım. Kafamda emzirmeyi bırakamaya hazır olmadığım için doktoruma gidemedim. netleşince tamamen bırakacağım.


gaiakadinlari

UNICEF anne sütünü 2 yaşına kadar öneriyor, bu yüzden sağmanı öneririm ben. Anne sütü mucizevi ve çocuğunu emzirmen ona çok iyi bir gelecek sağlıyor. Evet ilk 6 ay şart derler, ama o en az süre... Emzirme ve faydaları üzerine bir de yazı ekliyorum: http://www.kuraldisidergi.com/4429/o-mavi-kalkani-anne-sutu-yapar/taburcu

7 ay önce yazmışım. Bizim yaşamımızda şu son 3 güne kadar bir değişiklik yoktu. Günde iki kere iş yerinde sağmaya devam ediyorum ve bir arada olduğumuzda da ne zaman istese emziriyorum. Sadece son 3 gündür beni çok geren bir meme düşkünlüğü başladı. İlk kez yaşıyoruz. Hırçınlaşıyor ve sürekli meme diye tutturuyor. Önceden emip oyuna dönen çocuk şimdi aralıksız eteklerimde. Sabır diyorum ve 24 ayı tamamlamak istiyorum.

Yazılanlara bakıyorum da süt çok azaldığı için sağmayı bırakanlar var. Aslında süt çok azaldığında bırakmak değil sağmaya devam etmek gerekiyor. Sağma düzeninin sabitliği sütün devamı için gerekli. Elbette benimde gün içinde sağdığım miltar her geçen gün azalıyor. Ancak ben iki sağmadan birini iptal etsem bu azalma daha da hızlanacak. Sıkıldığınız için, gerek görmediğiniz için, bebeğiniz emmediği için, emzirmeyi bırakacağınız için sağmayı kesebilirsiniz ama sütünüz azaldığı için endişeleniyorsanız, akşam göğsünüzün dolmayacağını düşünüyorsanız ve akşam dolu göğsünüzü emzin istiyorsanız sağmayı bırakmayın. Siz sütü sağdığınızda az miktarda çıksa beyin-göğüs ikilisi "süt bitti" bir daha üretime başla diyor. O az bulduğunuz miktarı o sürede yine üretiyor. Böylece akşam emdiğinde yine süt buluyor yavrunuz.


skisac

Ben zaten yakın zamanda bıraktırmayı düşündüğümden bir şekilde sağma aralığınıda uzatmak istedim. sağma vakitleri artık sürekli toplantılarım oluyor ve göğüslerimde ciddi ağrılar oluyor. stres süt azalmasında ciddi etken ve ben sağarkenki 15-20 dk içerisinde bile sürekli elimde blackberry ile ya mail yazıyorum ya telefon görüşmesi yapıyorum. Benide yormaya başladı. 18 ay doya doya emzirdim içim rahat. bundan sonrada emme aralıklarını açmaya çalışıyorum o da başarılı gidiyor. şu an akşam ve gecede kalanı içse 1,5-2 ay içerisinde de tamamen kessem olur. oğlum 6 aylıkken 600 ml sağarken son 2 kere sağmamda 70 ml sağmıştım. Kendimi yıpratmama değmeyecek kadar az bu aydaki bir çocuk için. Ama evde olsam yada çok yoğun çalışmasam bende kesinlikle 24 ay sürekli emzirmek isterdim. Para ile alınmayacak bir nimet.


Cevaplamak için Üye ol