nAsıl düşecek bu ateş?

mutlubebekannesi soruyor: 3

bu yıl hep hasta olduk biz ateşi hiç düşmüyor ne yapacağımı bilmiyorum:( kreşin ilk yılında çok hasta olur dediler doktor salgın var diyor ay çok yoruldum 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


iflah_olmaz

kreşin ilk 1 yılı bazende 2.yılda bu süreç maalesef kaçınılmaz....geçmiş olsun....bağışıklığını kuvvetlendirici takviyeler kullanmalı.


kakamel

Yudum yudum sık sık su verin. Vücut bol sıvı alıp terleyebilince ateş düşüyor. 


sinemmom

kreşin ilk yılında yaşamazsanız ilkokul çağında yaşayacaksınız.evde bakıcıyla büyüyen büro şefimin oğlu ilkokul 1 de ve bu sene 3 ay okula gidebildi toplamda..büyüktür atlatır da olmuyor,büyüdükçe daha zor oluyor hastalıklar..

benim kızımda 17 aylık kreşe başladı.ilk kış epey hasta oldu ama beslenme takviyesiyle ayakta atlattık.şu an 45 aylık ve hiç hastalanmıyor artık diyebilirim.birde evde tutup da tekrardan o süreci yaşamak vardı.düşünmesi bile ürkütücü..
bol su ateşte en önemlisi.ateş derken kaç derece?38 i geçmezdi bizim ateşimiz.hiç ateş düşürücü kullanmadım.sadece soyarak yatırıyordum.ateş vücudun bağışıklığı için önemli bir faktör ayrıca..emin ol bağışıklığı da bir taraftan güçleniyor savaştıkça annesi..
bağışıklık için biz bol sarmısak,soğan,bal,kara turp,yeşillik,bol limonlu et ve tavuk suyu çorbalar tüketiyoruz.

Cevaplamak için Üye ol