azı diş ve yüksek ateş

dilekdeniz soruyor: 5

Dün sabahtan beri ateşimiz çok yüksek 39-40 arası çıkabiliyor. Sadece ateş var başka bir hastalık belirtisi yok fakat alttaki azı dişlerin yeri çok kötü olmuş ve dişler gelmeye başlamış. Acaba özellikle azı dişler çıkarken bu kadar yüksek ateş yapar mı? Tabi huysuzluk var ağrısı olduğu için sanırım çok ağlıyor. Aynı durumu yaşayan oldu mu acaba?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


lopikcim

dişten dolayı bu kadar yüksek ateş görmedim, tabi ki ağzında gerçekten akut bir enfeksiyon oluşmadıysa..Kızımın nerdeyse 8 dişi( azılar ve köpekler>) birden çıkmaya başlamıştı , ateşi hiç yükselmedi..Çocuğunuzun ağzı , diş çıkan bölgelerde çok mu kızarık ve enfekte??? Acaba başka bir hastalık düşünülebilir mi? 39 derece ateş gerçekten de yüksek bir derece ...


ayberke

Bizim bütün dişlerimiz ateşli çıktı.Ateşimiz 39,5 larıda buldu.Doktorumuz her ne kadar diş ateşine inanmasada malesef oluyor.Yanlız şöyle bir fark var diş ateşinde ateş ateş düşürücü ile düşüyor 6 7 saat idareediyor 2 gün sonra ateş tamamen gidiyor.Normal hastalıktaki gibi dengesiz bir ateş değil yani.


dilekdeniz

Diş çıkartırken her çocukta ateş olmayabiliyor diye  biliyorum bizim ilk dişlerden beri ateş yapıyordu tabi bu kadar değildi, ayberke dediğin gibi calpol ve ibufen gbi şuruplarla ateşimiz çabuk düşüyor 5-6 saat sonra tekrar çıkıyor ve kontrol altına alabiliyorum  3 günden fazla sürer diye korkuyorum. Tabi yine doktora götürmeyi düşünüyorum. 


Kozzy

azı dişlerimiz geliyor, 13,5 aylık oğlum. dun akşam ateşi 40 oldu. sabah karsı hastaneye gıttık. hala da ılac kullanmamıza rağmen 40 lara yukselıyor. 72 saat ıcınde düzelmezse yenıden getırın dedı. boğazı da kıpkırmızı ve hafıf oksuruk var.


canank61

Kızım 13 aylık bu akşam aniden ateşledi ateşi 38 İ buldu.dolven verdik eşimle hemen.uyumayı seven bi çocuk değil normalde ama sütünü içerken uyudu kaldı ateşten sanırım.zaten gündüz de hiç bişey yemedi doğrudüzgün.ne zamandır azı dişini çıkarmaya uğraşıyor umarım dişindendir ateşiCevaplamak için Üye ol