Bu ürünleri tavsiye edermisiniz.

kyhanbilge soruyor: 6
Merhaba ben 7 aylık hamileyim ve bebişim için yavaş yavaş alışveriş yapmaya başladım daha önce tecrübem olmadığından faydasız ürünlere para vermek istemiyorum ve tecrübeli annelerden yardım istiyorum :))


Oto koltuğunun fiyatı 70 TL  (altında bazası olmaması seyahat te sorun teşkil eder mi? )
Göğüs pompası 37 TL
Ürünlerin fiyatları iyi gibi ama daha önce kullananlar varmı ve tavsiye edermisiniz ?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


tugba_doruk

Öncelikle bebeğin hayırlı olsun.Göğüs pompası için bence manuel olanları tercih etmesen iyi olur.Ben Medela'nın mini elektrikli göğüs pompasından memnundum.


kyhanbilge

Teşekkür ederim :)) aslında göğüs pompası çok lazım olacak mı bilmiyorum, ben bebeğime kendim bakacağım çalışmayacağım ama olurda emmez sütüm birikir falan diye bulunsun istiyorum o yğzden çokta pahalı bişey olmasın dedim.


nerec

Merhaba,
Ben Nuk'un elektirikli göğüs pompasını kullanıyorum ve çok da memnunum. her ne kadar çalışmayacak olsanız da, görğüs pompası mutlaka edinin. dışarıda işiniz olduğu zaman süt sağıp bırakmak size zaman kazandıracaktır :) benim kızım özellikle 3.5 aydan sonra dış dünyaya algısı açıldığı için olsa gerek, emerken uzun süre konsantre olamamaya başladı. sütümü sağıp biberonla verince daha rahat oldu.
hayırlısı olsun...


cassiopeia

oto koltuğu mutlaka al.marka konusunda çok bir tavsiyem olmayacak.çok çeşit varhepsinin de kullanımı aynı ama ergonomi açısından birbirinden çok farklı mıdır bilmiyorum.göğüs pompası da eğer çalışmayacaksan bence şimdilik alma.model ve markasını belirlersin bir de nerede satıldığını öğrenirsin emmeme vs. problemlerde biri gider alır.ama bence ne olursa olsun sonuna kadar emzirmeyi dene hemen pes etme.ben de manuel almanı tavsiye etmem çok yorucu.elektrikli modeller çok daha kullanışlı.medelanın çok gürültülü olduğunu ve göğüs uçlarını çok acıttığını duymuştum ben philips avent kullanıyorum.göğüs uçlarım hala yara ve çok acır ama bu makine hiç acıtmıyo.bir desütün gelmezse pompa alıp sağmayla getirebileceğini düşünme yani diyelim ki hastane de bebek emdi emdi ve Allah korusun süt gelmedi pompayla da gelmiyo ben denedim.en güzeli bebek çekerek getiriyo sütü.dediğim gibi sakın pes etme!!


kyhanbilge

Yorumlarınızdan anladığım kadarıyla manuel pompa almıyoruz okey :)) elektiriklilere biraz daha bakayım o zman oto koltuğu işimi görür heralde :))

teşekkürler


birgunyeniden

Selam,

oto koltuğu için erken değil, alın. Ama pompa için çok erken. Sütünüzün durumunu bir görmek lazım.
Bazen problemli oluyor, o zaman hastane tipi kiralamak gerekiyor. Bazen çok çok bol oluyor, manuel ile çok rahat ediyor çok bol olanlar.
Mesela ben medela mini electic ile de lansinoh manuel ile de tek damla sağamazken insanlar ikisinden de çok çok memnun olabiliyorlar.
Diyeceğim şu ki: Acelesi yok. Hele bir doğsun.Cevaplamak için Üye ol