oyuncak temizliği

kuzum soruyor: 4

Daha önce konuşulmuş bu konu ama yeterli cevap yoktu sirkeli su dışında. 3 aylık bebeğime oyuncak almaya başladık, temizlemek gerekiyor mu, gerekiyorsa neyle? ne kadar sürede bir ? bir de diş kaşıyıcı aldık, onu nasıl temizlemeli, sıcak sabunlu su ile mi, kaynatmaya gerek var mı, kaynatılır mı ve temizliğini ne kadar da bir yapmalı diş kaşıyıcısının?
Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ilal

ben sıcak sabunlu su ile yıkayıp iyice duruladım...diş kaşıyıcısını hiç kullanmadı ama kaynatmakta fayda vardır diye düşünüyorum...birde bağışıklığının güçlü olması içinde temiz ve hijyenik davrandım ama çokta abartmadım...şükür kötü sonuçlar çıkmadı karşımıza....


lina

çok fazla titizlenmedim ben açıkcası diş kaşıyıcısı kullanmadık aynı zamanda küçükken herşeyi ağzına alan bebek değildi -şanslıyız herhalde-zaman zaman bütün oyuncaklarını toplayıp makinede yıkıyorum yeterligeliyor bana.


Ezgi_

Diş kaşıyıcıları kaynatılmıyor. Üzerlerinde de yazıyor zaten KAYNATMAYINIZ diye. Biz de normal suyla yıkayıp veriyoruz eline.


kader_eymen

        sadece suyla yıkamak yeterli bence , ben bu konuda fazla titiz olmadım, helede sonrasında herşeyi ağzıyla tanımaya başladığı dönemde katlanamazdım yoksa.çocuğun mikrobada ihtiyacı varki bağışıklık kazansın....Cevaplamak için Üye ol