Hangi biberon??

nilayc soruyor: 6

selam,ocak ayında işe başlayacağım. yavaş yavaş demiri biberona alıstırayım, anne sutunu biberondan da almaya alıssın ıstıyorum ama malesef hıc bıberon almıyor, resmen biberonu agzında çiğniyor,sütüde yutmuyor:( emzige de alıstıramadım. Chicco first step kullanıyorum, acaba biberonu degıstırsem işe yarar mı? tavsiye decegınız bır marka var mı?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


sunkey

Ben de benzer bir soru sormuştum yakın zamanda, ama kızımın almama problemi yok.Sadece emmekten soğumasın diye memeye en yakın olanı arayordum.Nuby doğal dokunuş aldım, henüz işe başlamasam da 2 kez ben yokken aldı. Şimdilik memnunuz. Aynı anne memesi gibi baş bölgesinin tümünü ağzına almadan akmıyor.  Deneyin siterseniz. 

Not: Biberonu hep ben yokken aldı. Babası-bakıcısı verdi. Belki sizin kokunuzu duyduğundan protesto ediyordur. Yeterince açken babası bir denese belki işe yarar.


ipekkusgoz

Bizde de aynı sorun olmuştu. 15 mart'ta iznim bitiyordu(2011).Mart başında alıştırmalara başlamıştık. Fakat bir sürü biberon markası denememize rağmen almıyordu. En son dr browns'da karar kıldı:). Belki de işe başladıktan sonra baktı çaresi yok almak zorunda kaldı. Muhtemelen öyleydi çünkü 6 aylık olup ek gıdalara başlayınca o biberonla bile almamaya başladı. sadece akşamları ve gece emiyordu.sağığım sütleri içmiyordu.Fakat bence daha işe başlamanıza çok var,şimdiden biberonla vermeye alıştırırsanız belki memeden soğutursunuz,ne bileyim yanlış da yönlendirmek istemem. Ama ben mümkün olduğunca son zamanlara denk getirmeye çalışmıştım alıştırma çalışmalarını.


egebebekk

Kesinlikle Dr Browns standart biberon derim.


denizkayla

Dr.browns deneyin derim.


ketrin

Dr Browns kullandım 9 ay sonra avent'e geçtim. Ama dr browns çok iyi bence


neretva

Dr. Browns deneyin. Hızlı akış başlığını asla kullanmayın. O zaman memeden soğuyabilir işte. Hep 1 numara kullanın. Chicco almayın, onun emzikleri çok hızlı akıtıyor, baş aşağı çevirince fışkırıyordu resmen.

Öncelikle biberon almama ihtimali var ne yazık ki. Çalışacak anneler bebeklerini en geç 1. ayın sonunda biberonla tanıştırmalılar. Tabii ki, günde bir kez ve kısa süreli, sadece böyle bir seçenek de var demek için. Birinci aydan sonra tanışırlarsa bazı bebekler biberonu almayabilirler. Yine de deneyebileceğiniz yöntemler var. Bebeğinizi diyelim ki, sağ göğüsten emziriyorsunuz. Sağ koltuk altınıza da biberonu sıkıştırın, üçüncü bir meme gibi. Önce memeden emzirin, biraz doyunca başını kaydırıp biberonu tutturmaya çalışın. Reddederse hiç direnmeyin, gene memeyi verin. Sonra gene deneyin. Böyle böyle alışabilir. Biberonu yatırarak değil de kucağınızda hafif oturtarak vermeyi deneyin. Biberon yere doksan derece açıda olsun. Memeyi emerken bebeğiniz dilediği anda çenesini ve dilini kullanarak sütü durdurabilir. Oysa biberonda mekanizma farklıdır. Akmaya başladığında akışı durduramaz ve boğuluyor gibi hissedebilir. Eğer oturtarak biberonu fazla yukarı kaldırmadan, biraz kaldırıp biraz içirip tekrar indirerek verirseniz bu boğulma hissinden kurtulur.Cevaplamak için Üye ol