Emzik

emell soruyor: 5

20 gunluk bebisimi, emziğe alıştrmak zorundayım :(( sabahlara kadar meme emmek istiyor

Yoruldum artık,sakıncası var mıdır? Neye dikkat etmeliym emzige alistırirken ? Mememi emmezse sonra? Hangi zamanlarda vermeliymm?? Nasıl alisir???

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Merih_Eylul

Bende aynı sıkıntıyı yaşadım.Kızım sadece mememde uyuyordu memeden çekince uyanıyordu.Hiç istemeye istemeye 20 günlükken zorla verdim emziği çünkü çok yoruldum ve uyumak istiyordum artık.Parmağını emmek istiyordu ama bulamıyordu bi türlü.Zoraki 1,5 ay kullandı emziği sonra parmağını bulmaya başladı ve emziği attık.Şimdi parmak emerek uyuyor ve ben o plastiğe alışmadığı için çok mutluyum.

Bende aventin emziğini kullandım ama sürekli değil sadece uykusu gelipte uyuyamadığı zamanlarda.Sürekli kullanırsa memeni istemeyebilirmiş Dr umuz öyle demişti.


FeyzaZ

Merhaba ben 4. Gunde emzik verdim. Oglum asiri aranan bi bebekti. Emme refleksini biraz tatmin etmek icin verdik. Cunku surekli mememde kalmaktan yeni sut olusamiyordu. Ayni gunlerde biberonla da mama icirdim.

Aslinda herseyi bebek belirliyor. Bizimki acken asla emzik almadi tukurdu. Hatta kucukken o kadar cok acikiyorlarki ben emzik almadiginda anliyordum ac oldugunu.

Simdi 2,5 aylik oldu. Dr 1,5 aylikken emzigi tavsiye etti. Damakli olanlardan. Emzigi sadece uykusu geldiginde kendi uykuya dalamiyorsa kullaniyoruz. Vermesem aramaz. Zaten kontrol hala bende agzinda tutamiyor surekli ben de ugrasmiyorum dusurdukce veriyorum. Silikon kaucuk ayirt etmez bizimki.

Benim bebegim 3 gunlukten beri emzik, biberon ve anne memesini kullaniyor. Hic karisiklik yasamadi. Ancak bu her bebekte farkli. Asiri kuvvetli emmesine, ilk gunden memeye vantuz gibi yapismasina guvenerek verdim emzigi. Emme konusunda daha nazli olsaydi asla vermezdim.

Siz de emzik verseniz bile onunla birkac saat oyalanmayacak. Henuz cok kucuk ve gece de olsa sık sık beslenmesi gerekiyor. Açken zaten emziği almayacak. Ufak denemeler yapabilirsiniz bence.


yasokuyo

Öncelikle merhaba :) Benim bebeğim 65 günlük ben ilaç firmasında çalışıyorum dolayısıyla doktor bolca var :) bir kaç doktor tavsiyesiyle pedagoglara danıştım ve ortak fikir şu ki bebekler memede sakinleşiyor ve onların tatmini bu şekilde oluyor benim oğlum ilk birkaç gün göğsümü yalancı meme niyetine kullandı önerilen 3-4 farklı marka alıp hangisini severse onu almasını sağlam bende öyle yaptım ve en çok aventi sevdi birde ilerleyen günlerde doyduğunu fark etmeyip emmeye devam etmesi ve kusması oluyordu bunuda emzik ile çözdük birsüre emdikten sonra emzik verip 5dk hazmetmesini bekliyorum sonra tekrar emzirmeye devam ediyorum :) bebeğin tüm gece uyuması zaten doğru değil 2 - 3 saatte bir uyandırıp emzirmen gerekli ben daha çok gece gündüzü anlaması için gece veriyorum emziği ancak çok mızmızlandığında aşı vs o zamanda hırpalanmaması için veriyorum :) emmeyle ilgili hiç bir sıkıntıda yaşamadım ortalama ayda 800-1200gr alıyor bu konudada içiniz rahat olsun :)


hale15

bebekler kendileri belirliyor bazı şeyleri bence,kızım emziği sadece uykusu gelince alıyor onun dışında önceleri öğürüyordu şimdi de oynuyor geveliyor:) uyku için almasından memnunum bundan fazla almasın zaten.chicco aldı kızım benim,damak yapısını bozmuyormuş diye öğrenmiştim ben.


bebegimoldu

merhaba,
kızınız henuz cok kucuk. alabildigince meme alsın, size doysun. biberon icin de bekleyin. ilk 3 hafta emmeyi oturtması gerekir. yoksa anne memesinden soguyabilir.

emzik vermeye gelince aslında emzigi bebek seciyor. cesit cesit deneyeceksiniz. avent'in emzikleri ortodontik, esnek, simetrik. sterilizasyona cok daha uygun bir malzeme olan silikondan. gece kolayca bulunabilen fosforlu emzikleri ve alerji yapmayan hava deligi buyuk emzikleri var. dolaysıyla bebegine gonul rahatı ile vermek isteyen anne baba icin iyi bir secim. ama bebeginizin de istemesi gerek.

emzik konusunun detayını bu yazıda anlatmistim. umarım faydası olur:Emzik seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

emzik ve biberon alan bebek rahat buyuyor kanımca. yoksa anneyi emzik yapıyorlar.

sevgiler.




Cevaplamak için Üye ol