göğüs pompası

yaltuntas soruyor: 10

sizce doğumdan önce süt pompası alıp hazır etmeli miyim? Mutlaka gerekir mi?  Düşünüyorum bebiş normal normal emerse işe başlayana kadar ihtiyacım olmaz, yaklaşık 6 ay? Emmezse ne yaparım konusunu zaten galiba düşünmek bile istemiyorum.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


perihan

Göğüs pompasıyla ilgili önceden sorulmuş soruların da içinde vardı diye hatırlıyorum aradığın cevap. Doktorum şimdiden almam gerektiğini söylediği için aldım ben. Bebek ilk haftalarda güçlü ememiyor, süt üretimini artırması, göğüste süt birikmesi olmaması ve erkenden stok yapabilme imkanı sunduğu  için mantıklı buldum. Ayrıca şimdi vaktim varken araştırmayı yapıp uygun yerden alabildim, acilen lazım olduğunda ilk bulduğum yerden almak zorunda kalabilirdim.


yaltuntas

hangisini aldın, benim kafamda medela mini olan var fiyatı da uygun görünüyor biraz gürültülü deniyor ama idare ederim herhalde. İkili olanlar bana  çok pahalı geliyor.


perihan

Avent'ten yana kullandım ben tercihimi.


Tunam10

bence önceden almalısın. ilk zamanlar bebek çok az emmiyor. bu nedenle süt birikmesi olabiliyor. ki ben çok ama çok kötü bir şekilde mastit oldum. doktor emzirmemi ve arkasından kalanı sağıp depolamamı söyledi. bu şekilde devam ediyorum. arada üşendiğim zaman mastit tekrarlıyor. hem sağmak sütü gerçekten artırıyor.
yaltuntas

Teşekküler tuanam10 ,  verdiğin linki incelemiştim biraz da oradakilere dayanarak medela mini de netleştim ama hala kararsızım.


Tunam10

pompa gerçekten önemli. elektrikli almanı tavsiye ederim.manueller çok zor.
ayrıca işte kullanmayı düşünüyorsa çok gürültülü bir model tercih etme.
ben avent tercih ettim. bpa'sız olması, sessiz ve hızlı sağması,termal çantası cezbetti.


cassiopeia

nasıl satmaya çalışıyosun mesela luce-anima biz ilgilenelimblackcrow

ben birkaç kişinin tavsiyesi üzerine medela kullandım bir süre, çok gürültülüydü. sonra elimle sağmaya başladım. biraz yorucu oluyor ama göğüs ucu makinedeki kadar acımıyor ve daha çok süt çıkıyor. (en azından bende öyle oldu)
şimdiden olumsuz şeyler düşünmeye başlamayın, sütü etkileyen en önemli şey, ne yemek ne içmek, sadece moral.


ozlemdevrim

Pompa bazen de sütü sağıp 1-2 saatliğine evden çıkma imkanını da size veriyor. Ben ilk 15 günde öyle yapmıştım. Sağıp eve bıraktım, alışverişe çıktık eşimle, bu sırada acıktığında annem içirdi biberonla, gayet de iyi oldu :))Cevaplamak için Üye ol