göğüs pompası

yaltuntas soruyor: 8

sizce doğumdan önce süt pompası alıp hazır etmeli miyim? Mutlaka gerekir mi?  Düşünüyorum bebiş normal normal emerse işe başlayana kadar ihtiyacım olmaz, yaklaşık 6 ay? Emmezse ne yaparım konusunu zaten galiba düşünmek bile istemiyorum.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


satrun

Bir haftalık kızım var.Göğüs pompasıyla ilgili daha önce soru soranlardan biri de bendim ve tavsiyeler üzerine doğmadan aldım.İyi ki de almışım.Daha üçüncü günden itibaren sütün az olması, yeterince ememesi gibi nedenlerle kullanmaya başladım.Kesinlikle almalısınız.


satrun

Bir haftalık kızım var.Göğüs pompasıyla ilgili daha önce soru soranlardan biri de bendim ve tavsiyeler üzerine doğmadan aldım.İyi ki de almışım.Daha üçüncü günden itibaren sütün az olması, yeterince ememesi gibi nedenlerle kullanmaya başladım.Kesinlikle almalısınız.


yaltuntas

Teşekkürler satrun. Minicik kızın hayırlı olsun. Bu çocuk işinde herkesin yaşadığı deneyimler ne kadar  farklı. Bakalım biz ne yapacağız. Küçük hanımın bizim için ne planları var?? Sen ne almıştın? Bu arada Nuk e- motion kullanan, deneyimi olan var mı acaba? Ben Biberonlarda ve emziklerde BPA free olmaları ve Made in Germany olmaları nedeniyle çok güveniyorum da kendilerine. Dr. Brown biberonum var şimdiden aldığım, güyya USA desing falan ama resmen made in chine işte.  


julyasia

ben sütümü göğüs pompası yüzünden kaybettim. doğum yaptığımın 2. günü sırf merakımdan eve gelince sütümü sağdım ve haliyle hiçbirşey çıkmadı
annem ve kaynanam sütün yok diyince üzüntü ve stresten sütüm hiç gelmedi. kızımı 1,5 ay zorla emzirdim.

bence doğumdan hemen sonra süt sağma işine girmeyin. herkesin sütü hemen çoğalmıyor sonra benim gibi üzülürsünüz

bencede gerekince alın sonra pişman olmayınperihan

asyasli, sizin sütünüzü kaybetmenize sebep göğüs pompası değil anneniz ve kayınvalidenizmiş...


julyasia

evet orası öyle ama pompayla sağma gafletinde bulunmasaydım bunları yaşamayacaktım.
sonuçta herkesin sütü ilk anda şakır şakır gelmiyor. bunu düşünerek pompa almak lazım


satrun

yaltuntas ben de bebişini sağlıkla kucağına almayı diliyorum öncelikle.Ben pompayı ABD den sipariş ettim.Amazon.com sitesinde Medelanın bir pompası (http://www.amazon.com/Medela-Style-Advanced-Breast-Shoulder/dp/B0011E5LYE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=baby-products&qid=1285705190&sr=8-1-spell)  oldukça memnunum ve kısa sürede sağıyor.Ayrıca kızımdan daha az acıtıyor göğsümü.Sadece gecenin sessizliğinde biraz pompanın gürültüsünü duyabiliyorsun.Biberonları da BPA Free.Ben pompayı her an kullanmıyorum.Genelde emziriyorum ve ne yazık ki hala mama takviyesinde de bulunuyorum.


zumre

fturkmen, delirtiyor beni bu konuşan insanlar. yeni doğan sık acıkıyor ha bire emmek istiyor. kaynanam neler demedi ki; "sık emiyo demekki süt yok. göğüs ucun yok. ememiyor. aç bu çocuk ağlıyor". görümcede dikildi başıma. "emerken çenesini tut. yorulur hemen. destek ol çenesine...." demeler. hemde hiç doğurmadığı halde.
ben niye bu kadar takıyorum bu insanları kafama. offCevaplamak için Üye ol