Ümitköy Küçükşeyler Kreşi hakkında bilgi sahibi olan var mı?

minikkuzucuk soruyor: 10

Çocuğum şu anda bir kreşe gidiyor , çok memnum değilim. Sadece öğretmeni için yolluyorum. O da olmasa... Şimdi kreş değiştirmeyi düşünüyorum. Ümitköy civarında önerebileceğiniz kreş var mı? Ümitköy Küçükşeyler Kreşi hakkında bilgisi olan veliler var mı? Çok teşekkürler şimdiden...

Bu soruyu cevapla


36 Cevap


nisa06

doku kültür ün iyi olduğunu duymuştum.küçük şeyler üstün dökmen in açtığı okuldur.ancak şimdi sadece isim hakkını kullanıyorlar diye biliyorum.bir de epey pahalı olduğunu duydum.


yaseminun

tavsiyen kesinlikle çınar yuva ,inanılmaz iyi işletmecileri ve öğretmenleri,kızım 3 sene gitti ,27 aylıktı  bir gün gözüm arkada kalmadı,aramak isterseniz  2351964 gülçin veya hülya hanımla görüşün,sevgiler 


tulay_yagmur

  Bende once or-andaki küçük şeyler anaokulunu arastırdım ama personel cok suratsız oldugu için begenemedım acıkcxası.şimdi ise yine or-andaki neşe erberk anaokulunda kızım ve memnunum bende kızımda :))


tulay_yagmur

  Bende once or-andaki küçük şeyler anaokulunu arastırdım ama personel cok suratsız oldugu için begenemedım acıkcxası.şimdi ise yine or-andaki neşe erberk anaokulunda kızım ve memnunum bende kızımda :))


neslihan1

Biz Ümitköy Küçük şeyler'den Funda hanımla görüştük. Genel yaklaşımını, kreşin ortamını çok beğendik biz açıkçası. Bir de oğlumuz 2007 Aralık doğumlu olduğu için 2007 grubu ile mi yoksa 2008 grubu ile mi olacağı konusunda endişelerimiz vardı. Kreş psikololoğunun olduğu bi gün, çocukla birlikte gelmemizi istediler. Çocuğu görmek isteyen tek yer de burası oldu zaten. Salı günü gideceğiz bakalım. Henüz kesin kararımızı vermedik tabii ama çok profesyonel geldi yaklaşımları bana. Bir de ben bu kreş konusunda anne babanın beklentisinin çok önemli olduğuna inandım. Çünkü hakkında çok büyük övgüler duyduğum bir kreşe asla çocuğumu gönül rahatlığıyla teslim edemeyeceğimi; çok vasat olduğunu düşündüğüm bir yerin aslında o kadar da kötü olmadığını gördüm. Bu gerçekten beklentilerle ciddi olarak ilgili sanırım. Gidip görmek, hatta biraz da ne hissettiğine bakmak gerek belki..
Yine Küçük Şeyler ile ilgili daha somut bilgisi, tecrübesi olanlar varsa ve paylaşırsa sevinirim ben de. Sevgiler..firavun

sevgili neslihan
seni çok iyi anlıyorum..ben de çoookk uzun bir süre araştırıp,hemen hemen semtimizdeki tüm anaokullarının oryantasyon/deneme derslerine girip karar verebildim..
aralıktan beri küçük şeyler e gidiyor oğlum,2008 ağustos doğumlu..eğitim anlayışlarından da öğretmenlerden de personelden de çok şükür memnunum..haftada 3 yarım gün ile başlayıp önce 5 yarım güne 2 gün önce tam güne(16.00 ya kadar) çevirdik,oğlumun isteğiyle..
başladığı dönemde itme,kakma,oyuncakları paylaşamama sıkıntımız vardı,çok kısa sürede halloldu..evde 1 dk. oturmayan oğlum orada masanın etrafında diğer arkadaşlarıyla beraber oturup kitap dinliyor,şarkı söylüyor,orff-denge/jimnastik-seramik gibi ayrıca öğretmenlerin geldiği dallar var..tuvalet eğitimi tamamlandı gibi bir şey..başlarda itiraz ettiği tiyatroyu severek izliyor..
şimdi de servise geçmek istiyor:)
tabii biz istanbul dayız,aynı sistem de olsa farklılıklar muhakkak vardır ama tecrübemizi paylaşalım istedim..
inşallah gönlünüze göre bir yer bulursunuz
 


metisimmm

Biz annemle beraber ümitköydeki Küçük Şeyler'e bakmıştık, yeterli bilgiyi ve de ilgiyi vermediler. burunları biraz fazla kalkmış gördüm açıkçası. Komşumun tavsiyesiyle  Aralık ayından beri Akademi Minik'e gidiyoruz. Güleryüz ve ilgi had safhada. Çok memnunuz. Ben evim gibi ilişkilerin sıcak olduğu butik bir okul istiyordum, buldum. Ama başka biri kolej görünümlü büyük bir okul ister onu araştırır. Yani diyeceğim o ki kreşlerin iyi veya kötü olarak değerlendirilmesi tamamen sizin beklentinizle alakalı.


neslihan1

Teşekkürler Firavun, umarım oğlum için en doğru kararı veririz biz de.
metisimmm, aynen katılıyorum ben de, memnuniyet durumu beklentilerle alakalı bişey gerçekten.
Biz de salı günü gittik tekrardan, bu kez oğlumla birlikte. Her iki gidişimizde de gayet ilgili idiler. Bi sorun yaşamadık biz. Kurum psikoloğu oğlumla görüştü gelişimini değerlendirmek için.
Özetle, biz büyük ihtimalle oraya başlatacağız Kerem'i. Şu iki görüşmede biz bile o kadar çok şey öğrendik ki çocuk yetiştirmeyle ilgili. Karşıdakilerin bu konuda gerçekten donanımlı olduklarını hissettim; öylesine konuşurken bile bir sürü şey aldım konuşulanlardan. Ufak tefek de olsa aslında yanlış yaptığımız şeyler olduğunu gördüm. Öğretmenlerin de çoğunu gördüm, sevgi dolu, güler yüzlü insanlar. Çocuğumu bu işin eğitimini almış ve severek işini yaptığı belli olan insanlara emanet etmek kendimi iyi hissettirecek sanırım. Umarım iyi olur. Sevgiler..minikkuzucuk

Teşekkür ediyorum herkese.  Bu kreşe çocuklarını emanet eden/edecek olan annelerin görüşleri ile ben de bir ölçüde beklentilerimi karşılıyor mu kısmını anlamaya çalışıyorum. neslihan1 zaman geçtikçe seni sevindiren  ya da rahatsız eden olayları paylaşabilir misin bizimle? Benim çocuğum da 2008 ocak doğumlu, hangi sınıfa alacaklar 2007 son 6 ay mı 2008 ilk 6 ay mı???


neslihan1

Tabii ki paylaşırım minikkuzucuk:)
Biz açıkçası bakıcımızın iş bulmasını bekliyoruz şu anda. Kendisinden de çok memnunduk çünkü ve işsiz kalmasını istemiyoruz. Oğlumuzun bir ay önce/sonra kreşe başlaması bizim için bişey değiştirmeyecek. O yüzden de bu süreçte bakıcımızın iş bulması için bekliyoruz.

Bu arada senin kuzucuk nereye gidiyor şu anda? Memnun değil misin? Senin tecrübelerin neler?

Valla çocuğun hangi gruba alınacağı ile ilgili daha önce de söylediğim gibi bizzat çocuğu görmek istediler. Görüşmeye gittiğimiz diğer kreşlerde kimi 2008 lerle olmasının, kimi 2007 lerle olmasının doğru olduğuna dair görüşler sunmuştu ama sadece burası çocuğu getirin dedi. Onunla oyunlar oynayıp bir şekilde değerlendirdiler. El-göz koordinasyonuna, konuşma ve kendini ifade etme durumuna falan baktılar. Oyun adı altında bişeyler sorup konuşturdular. Ona göre de fikirlerini söylediler. Oğlum çok mutlu oldu orada bulunduğumuz sürede ve ayrılmak istemedi hatta. Umarım başlayınca da öyle olur:)

Somut gelişmeler olursa da yazarım yine..Cevaplamak için Üye ol