bebeğime gece uykusunda kaç ml. süt vermeliyim?

momofbam soruyor: 6

bebeğim 6. ayına girdi, doktorumuzun önerisiyle geçen aydan beri ek gıdaya (sebze ve meyve) ve kaşık mamaya başladık. Gün içerisinde emziriyorum. Gece kalkmadan 8 saat kadar uyuduğu için ve uykusundan ayıkıp ememediği için geceleri devam sütü veriyorum biberonla. Ancak gün içerisinde emzirdiğim için ne kadar süt aldığını tahmin edemiyorum acaba gece kaç ml. devam sütü vermem gerekir?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Sanemm

Gece beslenmesini keserseniz kilo almaz diye endişelenmeyin. Kesintisiz uyku, organların dinlenmesi büyümeye büyük etki bu nedenle artık gece beslenmesini kesebilirsiniz, bu aydan sonra gece beslenmesi önerilmiyor.


fistikcik

Yazılanlara katılıyorum, gece uyanmıyorsa beslenmeye ihtiyaç duymuyor demektir... Bırakın uyusun, kesintisiz uyuyan bebeğinizin tadını çıkarın. Daha çok beslenme ihtiyacı hissederse gün içinde aldığı öğünlerin miktarını ya da sıklığını arttırır büyük ihtimalle : siz de daha sık emzirirsiniz, ya da daha büyük miktarlarda ek gıda verirsiniz.

Yalnız bu hususta naçizane önerim kaşık maması gibi gereksiz besinleri bir kenara bırakmanız yönünde. Siz kendinize sağlıklı olarak pişirdiğiniz yemekleri (taze besinler, tuzsuz pişmiş) damağıyla ezebileceği yumuşaklıkta bebeğinize verebilirsiniz. 7. aydan sonra biraz daha az ezmeye ve pütürlü bırakmaya başlarsınız. Aynı anda eline bazı yiyecekler tutuşturursunuz ve kendisinin yemesine izin verirsiniz. Şu grubu bir inceleyin :
http://www.nurturia.com.tr/groups/6cf42300-dcae-453b-a459-a00f0175157d/1/baby-led-weaning--bebek-kontrolunde-beslenme


DoRuK_DiLeK

"bırakın o acıksa zaten yer" lafını hiçbir zaman benimseyemeyen bir anne olarak gece uyanmayan oğlumu hala gece sütüyle besliyorum. ben gündüz oğluma yoğurt, ayran, süt yediremiyorum.  dr. 13 aylıktan itibaren gece sütünü kesinlikle kesmemi tavsiye etmiş olmasına rağmen gece mutlaka süt veriyorum. bazen 2 de bazen 3 de. ama ölçüsü nedir derseniz. alabilesiye. doğduğu günden  beri biberon maması ile takviyeledik ozamanda 30 ml içiyorsa 60 yaptım. yani ne kadar içerse. gecede ben 240 ml yaparım. karnı toksa hiç almaz açsa 100 de olur 200 de.


tiara

çok şanslısınız, bebeğiniz iyi uyuyor, hiiç bozmayın o güzel uykuyu. uyku da büyümek için yemek kadar önemli çünkü. gündüz yeterli kaloriyi alıyordur mutlaka.


ema

   Çok şanslı bir annesiniz ama siz bunu biraz daha böyle gece beslemeye devam ederseniz bozacaksınız gibime geliyor.Gündüz ne kadar verirseniz verin gece bence asla beslemeyin.


   Oğlum sıf emmek için saatte bir kalkıyordu gece emzirmeyi bıraktım 3 gündür. Sadece bir kere emziriyordum onu bile alışkanlık haline getirmişti şimdi onuda bıraktım ama halen gece uyanıyor saatte bir uyanması azaldı yavaş yavaş uzun uyuyacak umarım.


momofbam

çoook teşekkürler yanıtlarınız için.. kararım gece beslenmesini bırakmak olacak..

fistikcik link için teşekürler!Cevaplamak için Üye ol