Dişim çok ağrıyor 2 aylık bebeğim de var ne yapıcam?

ece_g soruyor: 5

arkadaşlar 1 haftadır dolgu dişim ağrımaya başladı sanırım alttan çürüdü,bebeğim 2,5 aylık ve emziriyorum tabii,şimdi dr uyuşturucu iğne vurur hatta kanal tedavisi bile yapabilir diye tahmin ediyorum acaba bu durum sütümü etkiler mi?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ipekkusgoz

Evet sanırım etkiler.Ama yine de önce bir diş doktoruna görünüp onun önerdiği tedaviyi ya da kullanacağı ilaçları çocuk doktorunuza sorarak daha emin olabilirsiniz. Benim de hamileliğimin başında dolgu dişim düştü, kırıldı vs bir şeyler oldu.Zaman zaman ağrıyor, tatlı, soğuk yiyip içince sızlıyor ama hala gidemiyorum.Belki vardır bir çıkar yolu. Benim sizin kadar sınırlarım zorlanmıyor galiba şu anda o yüzden biraz da bahane ediyorum dişçiye gitmemek için ama siz zor durumdasınız.


ozalp07

bende emziriyorum ama büyüdü tabi sizinki kadar ufak değil. ağrıyan dişim için antibiyotik kullandım ve  iğneyle uyuşturark çekti. zararı olmaz dedi. çocuk dr  da sorun olmaz dedi.


ozalp07

yinede içiniz rahat etmiyorsa çektirdiğiniz gün sütünüzü sağıp vermeyin bebeğe. devam sütü verin o gün. yalancı emzikle de kandırın:) diş ağrısı berbat:( geçmiş olsun


gulenozel

Bana dış doktorunun dediği şuydu, gelmeden önce sağacaksınız çünkü işlemden sonra 4 saat bekleyeceksin dedi. Bu arada bebeğine sagdigin sutu verirsin dedi. 4 saat sonra ise 2 göğsü de sagip bosaltip sütleri atacakmisim. Bu bilgiyi verdiklerinde emir 2,5 aylıkta ancak ben de acil bir durum yoktu yaptırmadım. En iyisi doktora sormak.


Lalik

benim arkadaşım da daha oğlu 15 günlükken safra taşı ameliyatı olmak zorunda kaldı. O da ameliyata girmeden önceki gün ve ameliyat günü tüm gün :) sütünü sağıp buzluğa koydu. O hastanedeyken ve ilaçlarin etkisi geçene kadar anne sütünü buzluktan alıp ısıtarak verdiler. En iyi formül bu sanırım.Cevaplamak için Üye ol