Ankarada çocuklara şeker vermeyen anaokulu

spongebob soruyor: 3

Arkadaslar merhaba ankara batikentte oturuyorum egitimini cok arastirarak bir anaokuluna verdim agustostan beri gidiyor su an egitiminden memnunum ama maalesef menulerine her baktigimda cok uzuluyorum.Okula ilk basladigi gunlerde sahibi olan ogretmene şeker konusundaki düşüncemi soyledigimde acikcasi hic dikkate alinmadim biz veriyoruz diyor...Her gun kek kurabiye meyve suyu bazi sabahlar şokella yani herhun bunlardan en az biri var..Genelde karbonhidrat agirlikli bir menu.Yani ben illa organik olsum demiyorum ama mesela patates yemeginin yaninda bir de pilava gerek yok bence...Bir de bugun bi gittim kizimi almaya ödül diye seker vermisler

Cok canim sıkildi bu duruma ve tavırdan da bunu konusarak degistiremeyecekmisim gibi bir hisse kapildim.Sizin gonderdiginiz okullarda durum nasil.Yani sadece menusu iyi olup eğitimi iyi olmayan biyere de gondermek istermiyorum ama ben evde şeker konusuna bu kadar dikkat ederken bu duruma üzülüyorum. Tamam arada sırada yine amenna versinler o kadar da hiiiiç sifir şeker mumkun olmuyo farkindayim ama bu kadar her gun mutlaka şekerli biseyler yiyo olmasi acikcasi okuldan alsam mi diye dusunduruyor.Sizin okullarda durum nasil acaba?Cok ütopik şeyler mi bekliyorum ben.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


mutluannelif

Beklentiniz ütopik değil elbette. Benim bildiğim organik gıdalara menüsünde yer veren, çocukların sağlıklı beslenmelerine dikkat eden 4-5 kreş var ama hepsi Çankaya bölgesinde. Batıkent'i hiç bilmiyorum.
Kızımın geçen sene gittiği kreş de dikkat ederdi bu duruma. Kreşte kutlanan doğum günlerinde dahi ev yapımı gıdalar isterlerdi. İkindi kahvaltısında kısır, meyve veren ve organik yumurta kullanan kreşler hayal değil var.


spongebob

Kediseveranne acaba cankayadaki o kreslerin isimlerini verebilir misiniz esim o taraflarda calisiyor belki goturebilecegi bi bolgeyse dusunebiliriz


mutluannelif

Kids Aloud Gop, Yeşil Çizgi, Yuva İlkadım, Binbir Çiçek.Cevaplamak için Üye ol