Uyku ve beslenme düzeni

BIDIK8 soruyor: 4

2. ayımıza girdik,ilk ay kilo alımımız yetersizdi. Doktorumuz gündüz 2, gece 3 saati geçirmeden emzirmemi söyledi. uyanınca emziriyorum ama uyuyana kadar geçen süre uyku süresinden gitmesin diye uyumadan tekrar emziriyorum, bu süreleride esnetiyorum çünkü uykusunu bölmeye kıyamıyorum ama tereddüt içindeyim uyandırma ve uykuya dalmadan tekrar emzime konusunda..Bide 2 aylık bebeğin iki uyku arasında uyanıklık süresi ne kadar olmalı. Düşünceleriniz , önerileriniz

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


fistikcik

"uyuyana kadar geçen süre uyku süresinden gitmesin diye uyumadan tekrar emziriyorum" derken ne demek istediğinizi anlamadım.
Her halükarda elbette uyuyan bebeği uyandırmayacaksınız. Bu kadar küçük bir bebek ne zaman ve ne kadar isterse o zaman emzirilmeli. Saatli emzirme bu yaşta doğru değil. 3. ay bittikten sonra bir düzen oluşturmayı deneyebilirsiniz.
2 aylık bir bebek en fazla 45 dakika uyanık kalır. (Ortalama süredir, her bebek kendine özgüdür, unutmamak gerekli).


BIDIK8

Biraz karışık anlatmışım galiba şunu demek istedim , doktorumuz 2 saati geçirme dediği için diyelimki 1 de uyandı, 1.30 a kadar emdi 2.30 gibi uykuya dalmadan tekrar emziriyorumki uyku süresi uzasın , yoksa 3.30 da tekrar emzirmem gerekiyo (doktorumuza göre) ama böyle emzirince 4.30 a kayıyor. 

 Galiba benim bu düzen konusunda biraz rahatlamam gerekecek dediğiniz gibi en azında 3. aya kadar. 


Zeynepko

Uyuyan bebek uyandırılmaz sözü çok doğru ama örneğin 4 saatten fazla deliksiz uyuyorsa bazı doktorlar uyandırıp emzirmeyi tavsiye eder. Benim hiç 4 saat uyuyan çocuğum olmadığı için uygulamam da olmadı. Bebeğiniz daha çok küçük. Ne zaman isterse, her ağladığında emzirmenizi tavsiye ederim, hiç bir limitiniz yok.

Keyifle büyütün miniği.


BIDIK8

Bu arada 2 aylık bebekte 45 dk lık uyanıklık süresi beslenme dışında kalan süremi? Uyanıklık süreleri konusunda , bazen uyanıp emip hemen tekrar uyumak istiyor bazende birkaç saat uykuya geçemiyor, ikisinde de içim rahat etmiyo, çok mu uyuydu? az mı uyudu? Sonuçta bebişlerin  uykuya geçme zamaları çoğu zaman bizim bebişleri uykuya hazırlamamızla (sallama vs.) ilgili bu yüzden ne zaman uyutmamız gerektiğini bilmek ve tabii uykusu geldiğini anlamak önemli oluyo .Cevaplamak için Üye ol