isim konusundakı kararsızlık nasıl asılır??

sibel_a soruyor: 9

arkadaslar doguma 2 hafta kaldı ve hala one cıkan ısım yok. her ısme ya esım ya ben bahaneler buluyoruz. benım begendıgıme o hyr onun begendıgıne ben hyr dıyorum sanırım. ve kestırıp atıyoruz.
az zaman kaldı artık bu cıddı bır problem benım ıcın. korkmaya basladım... neden ortak bır ısımde anlasamıyoruz :(( ıyıce vesvese yapmaya basladım bu hafta.. bu konuda tavsıyelerınız varsa yazarsanız cooooooook makbule gececek. hamıle arkadaslara saglıklı dogumlar. bebegını  buyutenlere de kolaylıklar dılerım..

sevgıyle kalın...

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


SimgeAda

stres yapma bence.dogumdan sonra da koyabılırsın. bı tanıdıgım 1 ay bekledı karar vermek ıcın.burdan ısım onerısı yapmak cok zor ınan. belkı dogunca bı hıs uyandırır sızde ortak bı karara varırsınız? melek  gibi  :) koalylıklar dılerım sımdıden..


maramara

bizde aynı stresi ve sorunu yaşadık... en sonunda ıkımızde lıste yapmaya karar vermişiz ama haberimiz yok. hani bu da olabilir dedğimiz isimleri o kagıda ben de pc ye yazmısız. doguma 1 gun kala bana dedi ki al bak bu benim begendıgım ısımler listesi sec (!) burdan bir isim ben de gulerek dedim ki al bu da benim listem sen sec :)) ve listeye baktıgımızda sadece 1 isim ortaktı (alptuğ) ve ikimizde begenerek yazmısız. sımdı cok memnunuz kararımızdan... bu bızım ısım hıkayemız oldu 2.bebekte, ilkinde de arda'yı ıkımızde cok begenmıstık. sorun cıkmadı. ama bence dogumdan once karar veremesenız bıle dogupta yuzunu gorunce ya senın ya da babasının ıcıne doğar fıstık hanımın ismi :)) saglıklı,keyifli dogum dilerim.


Damla

Biz şöyle yaptık, ikimiz de beğendiğimiz isimleri bir havuzda topladık. Sonra ikimiz de birer birer eledik. Çok atışmalı ve eğlenceliydi :) Son kalan ismi koyduk. Hatta bu eleme seansının kamera kaydı da var. Karar verdikten sonra kulağında tekrarlaya tekrarlaya daha çok beğeniyor ismi.


selencem

bence 3-5 isimle liste yapın ve doğunca hangisinin onun olduğuna karar verinzehra

Biz iki isim verdik, memnunuz :) Bu da bir çözüm bence. Hastanede, oğlumuz doğduktan sonra uzlaşmaya vardık. 


Damla

Kızlar eğer ileride kızlık soyadlarını da korumak isterlerse sorun oluyor. Çok uzun oluyor.


zehra

Evet damla, buna katiliyorum. Erkeklere 2 isim iyi geliyor ama kizlara olmuyor bu soyadi mevzuu dolayisiyla.


peyibal

Her an doğuma gidebilirsiniz ve bence bu isim koyma işini çok acil çözmelisiniz:)) Öyleydi-böyleydi derken bir bakmışsınız isim meselesi katakulliye gelmiş ve ortak kararınız olmayan bir isim koyuluvermiş; tabi ki bu çok uç bir senaryo :)))

Son çare kura çekin:)


lacivert0

belki bana kızacaksınız ama sanki isim koymak annenin hakkıymış gibi geliyor bana.

hem oğlumun hem kızımın 2 ismi var ve isimlerini ben koydum. oğlumun adı çok önceden hazırdı. hep bi oğlum olursa adı bu olacak derdim.

ama kızıma hiç bir adı yakıştıramıyordum. çok isim düşündüm eşimin çok sıcak bakmadıkları oldu onları eledim--her ne kadar annenin hakkı diye düşünsemde babanın da içine sinmeli--

kızımın adına karar verdiğimde sık sık eşimden isimle hitap etmesini istiyordum. karşıdan duyunca daha çok hoşuma gitti ve karar verdik :)

içinize sinen güzel bir isim bulmanızı ve bebeğinizi sağlıkla kucaklamanızı diliyorum


Cevaplamak için Üye ol