süt miktarı

nanna soruyor: 10

slm anneler.oğlum 4 haziranda 3 ayını bitiricek.beslenme şekli olarak hem mama hem anne sütü veriyorum sağarak.sürekli sağmama rağmen göğüs ucum hala emzirmek için yeterli değil.zaten bebek reddediyor.ilk 1,5 ay zar zor emmişti şu an emmiyor.benim sağarak ürettiğim günlük süt miktarı 200 ml sizce durum nasıl? her öğünde 120 ml içiyor. bende sağdıkça veriyorum sütümü üzerine mama yapıyoruz.ayına göre çok mu az sütüm?Doktorumuz 200 ml dediğimde olsun antibiyotik gibi ver onu da demişti.keşke anne sütü ağırlıklı besleyebilsem ama sanırım herkes farklı süt üretiyo.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


elif_idil

nanna, sütün günlük 200 ml ise yeterli diil, az sayılır ama tabi o kadar bile yanına kar kalır bebişin... gerçi sağmak hiç bir zaman bebeğin emdiği gibi olmaz.. yani sen sağarak o kadar çıkarabiliyosan sütü, aslında çok daha fazla sütün vardır, bebek emiyo olsa çok daha fazlasını alırdı senden.. eğer göğüs ucundan kaynaklıysa emmeyi reddetmesi lansinoh marka bi ürün var, emzirme öncesinde kullanarak ucunun çıkmasına yardımcı oluyorsun. bir de onu alıp denemeni tavsiye ederim, umarım bir yararı olur...


nanna

lansinoh dediğiniz krem mi oluyor başka bir ürün mü?herkes sağarken göğüs ucunun çıkacağını söylüyor fakat 5 dakika sonra eski haline dönüyor zaten artık emiceğini sanmıyorum çok soğudu memeden canım yavrum burnunu çeke çeke ağlıyor göğsümde bende dayanamayıp tekrar sağıp biberonla verebiliyorum.


elif_idil

lansinoh kremleri de var tabi ama o göğüs ucundaki yara, çatlak için. benim dediğim vakum gibi bişey, emzirmeden önce göğüs ucunu çıkarmak için... memeden soğumuş olsa bile şu an denemekte  fayda var bence.. çok küçük daha bebeğin, emme içgüdüsüyle tekrar başlayabilir... böylece sütün de artar bebiş emdikçe.. olmazsa şu anki gibi devam edersin...
ürüne burdan bakabilirsin.. belki başka markaların da vardır ama ben bi tek bunu biliyorum
http://www.bebefix.com/x_lansinoh-lansinoh-latch-assist-gogus-ucu-cikarici_33818.php?urun_ad=Lansinoh+Latch+Assist+G%F6%F0%FCs+Ucu+%C7%FDkar%FDc%FD


nanna

inşallah bende de işe yarar.ben ilk doğum yaptığım zaman aventin göğüs ucu çıkarıcısını kullanmıştım anacak o süt gelmeye başladığı için etkili olmadı bende.inşallah bunda başarılı olurum emzirmede.teşekkür ederim .


elif_idil

inşallah nanna :)edamira

inşallah sütünüz biran önce artar artmazsada üzülmeyin şükür ki 200 ml çıkıyor verebiliyorsunuz moralinizi yüksek tutun.
kaç saatte bir sağıyorsunuz?kaç cc çıkıyor. pompanız ne marka çift sağımlı ve elektrilikli olursa daha iyi olur


nanna

mesela bugün 80+40+30+40 yatana kadar 1 kez daha sağarım işte en fazla 230 civarında çıkıyor günde.yaklaşık 5 kez sağıyorum 3 4 saat aralıklarla.gecede kalkıp sağarsam 50 60 civarlarında çıkıyor ancak o zaman sabah da 40 gibi çıkıyor gece sağmazsam sabah 90 hatta 100 çıkıyor bazen.sağdığım popmpa milkway idi o bozulunca kraft ın elektrikli pompasını aldık tek sağımlı bir mini pompa.


algida

benimki de gittikçe azaldı canım öyle ki mamaya başladım.Dün gün boyu mama yedirdim :(Maalesefki öyle boş göğüslerim ağlıyor kızım göğsümdeyken

Allah sütümüzü artırsınnanna

son 5 gündür sütümün miktarında 40 50 ml gibi bir artış oldu.yinede bu kadar bir artış bile sevindirdi beni.mesela bu sabah uyandığımda 80 ml sağmıştım ve hala uyuyordu bebeğim sonra tekrar sağdığımda 30 ml daha süt çıkınca bütün bir öğünü sadece benim sütümle içmiş oldu diğer öğünlerde ise 50 sütüm çıkıyorsa 60 da mama yapıyorum gibi bir beslenme şekli oluşuyor.


algida

cnm ne yaptında arttı?


Cevaplamak için Üye ol