60 aylık olanlar

tazmin23 soruyor: 3

merhaba nurturia ailesi bişey sormak istiyorum;bu sene cocuğu 60 ayını dolduran veliler cocuklarınızı okula gönderecek misiniz?benim oğlum mayıs ayında 60 ayını dolduruyor ve eylülde 64 aylık oluyor.tabiki okula gitmesi gerekiyormuş 4+4+4'e göre.yani 2006'lı cocuklarla beraber bu konuda ne düşünüyorsunuz??????????????

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


dinlebeni

 Gülmina sendikalar hiç bir şeyden haberdar değil haberdar olsalardı hepsi bundan üç gün önce meydanlarda olurdu...Müfredat hazır değil içerik henüz belli değil...yasa kabul edilene kadar 1. sınıf senin dediğin gibi anaokulu ile 1. sınıf arası karma bir eğitim olacağı söylendi. Yasa kabulünden bir gün sonra sevgiliiiiii bakan okuma yazma öğretimi 1. sınıfta olacak sadece martta değil haziranda okuma bayramı kutlanacak dedi...
 Benim çocuğum bu eylülde 60 aylık olsaydı onu okula göndermezdim. Okul hayatının en önemli adımı olan 1. sınıfta kobay olarak kullanılmasına izin vermezdim.
 Bu arada ben sınıf öğretmeniyim


tazmin23

geçerse diye bişet kalmadı arkadaşlar geçti.müfredat belli olmasa bile neyse önemli değil diyelim fakat okuma bayramı haziranda yapılcak ne zaman okuması önemli değil olur mu?şimdi benim cocuğum eylülde 64 aylık olunca gel diyolar eeee 2006 doğumlularada gel diyolar karma sınıf yapıyolar.2006 olanlar bu sene anasıfına gitti en geç 2 ay sonra okuyacak yazacak benim cocuğum kendini geri zannedecek ayrıca 2006 doğumlu arkadaşlarının yanında boy olarak,beceri olarak o kadar fark varki.daha bunlar gibi bir sürü sıkıntııııııııııııı peki bu sene göndermezsek ki asla göndermeyi düşünmüyorum cezası nedir bu işin?


can80

Oykununannesi benim oğlumda 58 aylık olacak bende sizin gibi düşünüyordum anaokuluna bir sene sonra verecektim yani 2007 lileler degilde 2008lilerle ilkokula başlatacaktım cunku kasim 2007li ama bu yasa kafamı karıştırdı şimdi mecburen bu sene 5-6 yas grubu ana okuluna gidecek benim düşüncem bu sene yarım gün seneye tüm gün anaokuluna göndermekti kardesi oldu yeni onu bir anda evden uzaklaştırmak istemiyorum cocuk zaten oyun cocuğu okadar belliki kafam cok karıştı sizden ricam lütfen gelişmeleri ve nasıl bir yol izleyeceğinizi bizimle paylaşınCevaplamak için Üye ol