Emzik

seymaK2 soruyor: 7

1 yaşından önce yada en geç 1 yaşında emzik bırakmak mümkünmü. Basıl yöntemler deniyebilirim. Bebeğim emzikle uyuyor ama eskisi kadar aşırı bağımlı değil. Uyku harici vermiyorum. Uyurken Ağzından düşünce ağlamadıysa hemen vermiyorum. Ne yapmalıyım

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


burkatek

Emzik bırakmak için erken daha zaten aşırı bağımlı değilmiş bırakın emzik emsin daha.

Not, oğlum 2 günlükken başkadı 15 aylıkken kendisi bıraktı ve nerdeyse 24 saat emzikleydi, yani siz kafanıza takıp üstüne düşerseniz ters tepebilir.


seymaK2

Ama gece 30 kere emziğini düşürüyor uyku diy bişey yok hayatımda :(


guta

Bence çok düşkün değilse bıraktırın. Genelde 1 yaş civarı sadece gece alanlar akılları erince bağımlı hale geliyor çünkü. Benimkiler de aynı öyleydi. En kolayı 1 yaş gibi fazla düşkün değilse bıraktırmak. Bizimki 2 yaş oldu ama çok bağımlı nasıl bıraktıracağım kara kara düşünüyorum.


sterlicyaa

Uyuyunca emziği hemen al o şekilde uyumasın. Gece uyanıp huysuzlanınca ver ama sakinleyip uykuya dalınca geri çıkar. Uyku harici vermeme çalış. Ben oğlumda bu şekilde yaptım. 2 yaşına yaklaşırken bi gece aldım sakladım vermedim. Biraz zor uykuya daldı ama bir daha hiç aramadı.


seymaK2

Ya bunu cidden denemek istiyorum ama cesaret edemiyorum. Şeytan fısıldıyo kulağıma. Zaten çok zor uyudu bide sen uyandırırsan bidaha töbe uyumaz diyo :D ama başka yolda gelmiyo benim aklımada


guta

Bence de mutlaka uyuyunca alın ağzından. Uyanmaz hemen tabi derin uykuya geçtiyse.  Bence saklamaktan daha etkili bir yöntem ucunu biraz kesmek. Çok etkili bir yöntem deneyin. Ne zaman isterse verin emziği ama ucu kesik olduğu için zevk alamayacak ve kendiliğinden bırakacak. Saklayınca eğer çok düşkünse çılgına döner ama bu şekilde elinin altında ama kendisi istemeyecek almak. Küçük bir delik değil ama öyle devam ediyor ben denedim. Bıçakla kesik atın :)


seymaK2

Tamam deniycem bunları teşekkür ederim hepinize :)Cevaplamak için Üye ol