Kızıma Özel Sağlık Sigortası Yaptırmak İstiyorum

glsrn1976 soruyor: 10

Şu ana kadar özel sağlık sigortası yaptırmadım şimdi kızım için yaptırmak istiyorum hangi sigortayı tavsiye edersiniz özellikle ayakta muayeneyi kapsayan sigorta olsun istiyorum çünkü kızımın alerjisi var sık sık doktora gidiyoruz. Özel hastanede 150-200 tl den aşağı çıkamıyoruz özel sigorta yaptırmak mantıklı mı bilmiyorum Özel sigortası olan arkadaşlar hangi sigortayı seçmeliyim???

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


CokBilmis

Sigortadan çok acenta seçin.

Sizin için sigorta işlemleriniz takip edecek, yenileme garantiniz konusunda uyaracak, sigortanın inceliklerini olumsuz olabilecek durumları anlatacak, ilgili ve bilgili bir acenta bulursanız sırtınız yere gelmez.


esraaysa

Benim ve kiziminda saglik sigortasi var esim sigortacidir biz axa dan yaptirdik marfre genel de iyidir bunlar iyi sigorta sirketidir istediginiz acenteye gidip tam kapsamli sigorta yaptirabiliriniz ayakta ve yatarak. Bence cok onemli bu muhakkak yaptirmak gerekir axa 3yildan sonrayenileme garantisi veriyor buda iyi bir avantaj


glsrn1976

İşte ben de böyle bir sigorta arıyorum ama hangisi... bu iyidir diye önereceğiniz var mı?


glsrn1976

esraaysa peki benim mi sigorta olmam gerek kızımın sigortadan faydalanabilmesi için yoksa 3 yaşa sigorta yapılıyor mu?


CokBilmis

Güneş Sigorta 2 senede yenileme garantisi veriyor. Ben bu nedenle geçmiştim, ameliyat olunca zorluk çıkardılar. Ama gördüğüm memenun kalanlar da varmış.

Yapı Kredi sigorta 3 senede yenileme garantisi veriyor. Şartları daha ağır. Ama çok konforlu. Eşimin de kızımın da egzaması var. Egzaman kremlerinin bir kısmını sadece Yapı Kredi Sigorta'nın karşıladığını doktorlardan duydum bizzat. Eşime yazdılar ve hiçbir sorun çıkarmadan ödendi bugüne kadar. Bu arada eşim Garanti Bankası çalışanı. Tüm Garanti Bankası, Yapı Kredi'den sigortalı :)

Başka sigorta tecrübem de olmadı zaten.ipekkusgoz

Yapı Kredi için çok iyi diyorlar. Oğlumuza doğduğunda grupamadan yaptırmıştık.Bu yıl yapı krediye geçtik. Eczacı bile yapı krediye geçtiğimiz için iyi yaptığımıız söyledi. Bilmiyorum başka bir sebebi var mıdır ama bir kaç yerden daha duydum


glsrn1976

ipekkusgoz yatarak mı ayaktamı hangisini tercih ettiniz birde hangi paketi seçtiniz? yıllık ne kadar ödüyorsunuz? çok teşekkür ederim ben de sürekli yapı kredinin iyi olduğunu duyuyorum 


CokBilmis

Bütün bu soruları acentanıza sormanızı öneririm.

Ben yeni acentamdan çok memnunum. İsterseniz iletişim bilgilerini yollayabilirim. Biz şimdi burada ne desek kulaktan dolma olacak. Primi hesabını otomatik yaban programı bile gösterdi bana acentam. oturup "Onu eklersen ne kadar olur, bunu çıkarırsak ne kadar olur" diye tek tek hesap yaptık.

Ama benim tecrübeme dayanarak tavsiyem: Yenileme garantisi alana kadar minimum yaptırın. Garantiyi alana kadar doktor kontrolüne bile götürmeyin ki sonra garantiyi muafiyetli alınacak bir durum olmasın. Garantiyi aldıktan sonra da hem yatark, hem ayalta, hem yurtdışı bütün hepsini yaptırın.ipekkusgoz

İnanın bu konularla eşim ilgileniyor, o da doğuş çalışanı ama bu yıl yapı kredi sigortaya geçtiler. İsterseniz ayrıntıları öğrenip yazarım size ama çokbilmişin tavsiyelerine de kulak vermeniz yerinde olur.


glsrn1976

çok teşekkür ederim arkadaşlarCevaplamak için Üye ol