epidural sezeryan olanlar deneyimlernizi paylaşır mısınız?

burcu_aslangul soruyor: 8

acı hissediliyor mu ameliyat anında?


ben akayda yapacağım bir aksilik olmazsa doğumumu

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


AOA

merhabalar.. ben spinal anesteziyle oldum. hiç acı hissetmedim. sadece bebeği çıkarırken bastıyorlar, onu hissetmiştim. bebeğimi doğar doğmaz görmek harikaydı. doğum sonrası hep kendimde olduğum için toparlanmam daha kısa sürdü.


pinarbyk

Normal doğumu istemekle birlikte sezaryene mecbur kaldık. Epidural sezaryenle doğurdum. Kesinlikle tavsiye ederim, o anı mutlaka görmeniz lazım, kavuşma anını yani. Zaten o an hiçbir şey düşünmüyorsunuz bebeğinizden başka. Bir daha doğursam yine epidural sezaryen ile doğururum. Sağlıkla kavuşursunuz inşallah bebeğinize.


canand

Pınarbyk'ya kesinlikle katılıyorum. 

Eğer kesin olarak sezeryan ile olacaksa doğumunuz ben şiddetle epidural tavsiye ederim.Çok mükemmel ve asla unutamayacağınız bir kavuşma oluyor.


mibrim

Ben de spinal anestezi ile sezaryan doğum yaptım.Harikaydı! evet harikaydı çok eğlendim konuştum aşkı memnunun geçmiş bölümünü izlememişler onnu anlattım:)) şarkılar dinledik vs hiç acı dıuymadım sonrasında hiç ağrı çekmedim bebeğimi hemen gördüm çabucak toparlanabildim bilincim açıktı gülerek girdim gülerek çıktım..hiç korkmayın herşey yolunda gider inşallahsevfurkereym

epidural sezeryan oldum bende.gayet iyi geçti.hiç bir problem olmadı.doktorum hemşirem hatta anestezi uzmanı konuştular benimle.ilk ben öptüm bebeğimi mis gibiydi kokusu.acı hissetmedim.sonrasında biraz oluyo ama karın ağrısı gibi.onada değer.kolay doğumlar dilerim.


duyguzynp

Ben de Epidural sezeryanla dogum yaptım. İğne yapılırken biraz hissettim. Kesi sırasında hissetmedim ama sonrasında sanırım gerdirirlerken canım yandı ama asıl sorun yaratan titreme krizi tuttu beni. Dişlerim kırılacaktı titremekten. Sonraaaa gözlerimi bir actım yanımda bir hastabakici, bebeğimi sordum hemen. Sonra anestezi uzmanına kızdım beni neden uyuttunuz diye. Meger benim titremeler artınca ameliyatı etkilememek için uyutmuşlar. Ama hemen ayildim yani genel anestezi gibi olmadı. Ve cok çabuk ayağa kalktım. Zaten ben hava degisiminde bile mutemadiyen titreyen biriyim ondan oldu sanırım.


angelique

valla ben aci hissettim. ama ben istisnayim. sanki cildimi tirnakla sikistiriyorlarmis gibi bir his.tum katlari da tek tek kestiklerini hissettim. ama anestezist hemen ekstra agri kesici yapti. aci hissetmeme ragmen yine de 10 kere dogursam yine epidural sezaryenle dogururum. sonrasinda hic agrim olmadi, kotumu giyip eve gittim:)


babu

Merhaba, ben epidural sezaryen ile dogum yaptim ve cok mutlu ve keyifli bir dogumdu benim icin. Safhalarini, onceden nelerden endise ettigimi ve onlarla ilgili cevaplari ve hangi noktada ne hissettigimi surada ( http://annelerindunyasi.blogspot.com/2010/08/dogurdum.html) anlatmistim, detay isterseniz okuyabilirsiniz.


Cevaplamak için Üye ol