Gunduz uyku duzeni

KADEBU soruyor: 3

Merhabalar, bir aylık yeni anneyim. Bebegim 33 gunluk henuz. Bizim sıkıntımız, gunduz uykuları ile ilgili... Ne yaparsam yapayım gunduz uykuya dalamıyor. Emzirme ve gaz çıkarmadan sonra yatırıyorum beşigine, pışpış ve beyaz gurultu eşliginde dalması için saatlerce ugraşıyorum, gozunu 2 dakika kapatıp terkar açıyor aglıyor... Bu surec 2-3 saat suruyor ve tekrar emme saati geliyor. Sabah 5-6 dan akşam 8-9 a kadar boyle uyumadan geçiyor vaktimiz... Geceleri ise 3-4 saatlik iki uykusu oluyor. Yani 24 saatte ortalama 6-8 saat uyuyor diyebilirim. Ben bu bebegi nasıl alıştıracagım gunduz uykusuna?
(Bir ay kontrolunde kilo alımı normaldi, aç da o yuzden mi uyumuyor diye duşunuyordum, eledim bu seçenegi, gaz sancısı oldugunda ıkınıp belli ediyor ve gazı çıkarıyoruz, sorun gaz da degil yani)

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


bushr94

Yorulmuyor demek ki. Saatlerce uyutmaya uğraşmak yerine biraz oyalamaya yormaya çalışın. Gezdirin bir şeyler gösterin. Hem gündüz uykuları hem gece uykuları uzar. Gece uyuması daha iyi böylece baştan düzeniiz oluşmuş olur.


elifberatNUR

Bebek erkek olmali benim oglum 4 aya kdar gunduzleri uyumazdi gece skindi ama asiri gazi wardi gunduz bende uyutmaz ilgilenirdim disari cikarirdim temiz hwa cok iyi geliyor yorulup uyumasini saglardim 33 gunluk olabilir battaniye sarip temiz havaya cikartin gaz asiri rahatsiz ediyo we uyku duzenini sifir cok oluyor ben bazen arabaya koyar parka frkli ortamlara goturur uyuturdim 


zenhitm

Anneyle ten teması, anne kokusu istiyor olabilir.Cevaplamak için Üye ol