kızımın uyku düzenini(saatlerini)nasıl yola koymalıyım???

1sehzade1sultan soruyor: 3

merhabalar


4.5 aylık kızım kendi kendine uyuyan bir çocuk uykuya dalmasında herhangibir problem yok problemimiz şu kızım çok geç yatıyor ve haliyle çokta geç kalkıyor yani erken yat erken kalk sistemini malesef bir türlü oturtamıyoruz 2 gündür erken kaldırıyorum erken yatsın diye öğlende az uyutmaya çalışıyorum ama ben işlerimi yaparken o arada derede oynarken bile uyuyup açığı kapatıyor ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum.

saygılar...

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


fatma_berra

arkadaşım bebeğin henüz küçükmüş dönemsel olara uyku düzeni değişiyor bizde de olmuştu ama ilerleyen dönemlerde düzelecek üzülme ne yapsa boş kendini hırpalama onun için.


1sehzade1sultan

bazı arkadaşlar bunu oturtmuş durumda canımı sıkan şey kızımın organlarının ve tüm vücudunun dinlenme saatinde onun oyun oynuyor olması uzmanlarda en geç 20 30 da uyumaları gerektiğini söylüyor kızımın kurduğu bu rutuni bozmalıyım 3.aydan sonra belli bir uyku düzeni oturtmamız gerekiyor aslında bebeklerde düzeni sever ama olay benim bu düzeni oturtamamamda.

Teşekkürler


julyasia

zehram uyku saatlerini birden bire öne çekemezsin. her gün 15 dk önce uyutmaya bak. mesela her gece 23,00 de yatıyorsa 2-3 gün 20,45 de yatırmayı dene. sonraki 2-3 gün 22,30 da yatır. böylelikle alıştırabilirsin belki. kolay gelsin .Cevaplamak için Üye ol