kan testimin sonucu nedir?

girls_mom soruyor: 6

günüm 4 gün geçti. kan tesitinde  2,00 yazıyor. anlamıyorum dr. olabilirde dedi.. sizin kaç çıkmıştı??

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


Aysegul_

benim bildiğim beta hcgnin normal kan değerleri 0 - 5 arası. 2, gebelik için biraz düşük bir rakam gibi. tabi lab.a göre değişebilir. hayırlısı olsun sizin için.


nanna

ben çok iyi hatırlıyorum yaptırdığım kan testinin değerini.daha henüz 1 aylık olmamıştı 231.77 idi.zaten en erken kanda çıkıyor.umarım istediğiniz sonucu alırsınız.hayırlısı olsun.


angelique

ben 10'un alti hamile degil diye biliyorum. hamile olmayan kadinlarda da hcg sifir cikmaz zaten hic bi zaman. ama idrar testi yapsaniza bence de, 4 gun gayet yeterli bi gecikme idrar testi icin. hayirlisi olsun :) 


kader_eymen

eliniizdeki kan sonuç kağıdında referans aralığı mutlaka yazıyordur ve genelde 1 den büyükse gebelik vardır, ama netleştirmek için 2-3 gün sonra kan değeri artıyormu diye tekrar kan tahlilinde bakılması gerekir.

.hamile gibisiniz fakat kan tahliliyle birlikte  ve aynı zamanda ultrasonda gebelik kesesi ve bebek görüldüğü zaman tam anlamıyla gebelik var denilir, bunun içinde biraz daha zaman gerekir.


girls_mom

ben henüz küçük old.için  böyle bi sonuç çıktı diye düşünüyorum ama bakacam  daha yaptırcam inş. teşekkür ederim ilginize.


Aysegul_

gününüzün 4 gün geçmesi, eğer ayda bir düzenli adet görüyor idiyseniz, 4 5 hafta arası bir gebelik haftasına denk gelir. çok erken denemez. çok daha yüksek bir değer olması gerektiğini düşünüyorum ben hala bu nedenle. referans aralığı var mı kağıtta orada ne yazıyor?
Cevaplamak için Üye ol