Tüzyev mozaik okulu hk

islandss soruyor: 10

tüzyev   ozaik Okulu velileri ya da okul hakda bilgisi olanlar deneyim ve bilgilerini paylaşabilir mi, şimdiden teşekkürler 

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


bayselif

Merhaba ,

1 yıllık veliyim.Önümüzdeki dönem 2 oğlum için kayıt yaptırdık.Biz okuldan memnunuz ancak beklentilerinize bağlı tabi.

Sınıf içerisinde kendi yetenekleriyle yakın bir grupta eğitim almaları benim en olumlu bulduğum konu.Rekabet ortamı var , kimi bir alanda daha iyi kimi diğer alanlarda.Her zaman en iyisi olmuyor , parlamıyor yani.

Öğretmenleri genel anlamda hem çok başarılı , hem uzun süreli çalışanlar , hem de çocuklara yaklaşımları çok güzel bize göre.Derslerin içeriklerinden memnunum , eğlenerek öğreniyorlar.

Ödev sistemi olmadığı söyleniyor.Oğlum anaokulunda hiç ödev almadı - kreşte bile ara ara verirlerdi - ama yine de ilkokul olmadığından bununla ilgili yorum yapamıyorum.

Okulun fiziki özellikleri , muhiti daha iyi olabilirdi.Ama çoğu özel okula göre bahçesi yine de büyük sayılır.

Sormak istedikleriniz olursa yardımcı olabilirim.islandss

Çok teşekkür ederim Bayselif, o kadar az bilgi var ki bu okul hakkında, ilk okuluna kayıt arifesindeyiz ama kafamız çok karışık. O yüzden iyi ki cevap verdiniz. Siz düşünüyor musunuz ilk okulda devam etmeyi? Ben bu çocukların farklılaştırılmış bir müfredata, özel eğitimciye ve  potansiyellerine vurgu yapmadan özel eğitim almalarının gerekli olduğuna  ikna oldum. Fakat sizin de söylediğiniz gibi ne kadar özel ilgi görebilirler ki, her birinin yetenek alanı farklı. Eğitimciler hakkında söyledikleriniz çok rahatlatıcı ama rekabet ortamı var derken tam olarak ne demek istediniz? Yarışmaktan, rekabetten hiç hoşlanmayan bir kızım var😊 


bayselif

Evet okul hakkında fazla bilgi yok nette , çevrede.

Rekabet ortamından kastım , diğer çocukların da oldukça iyi düzeyde olmaları nedeniyle birbirlerinden birçok şeyi öğrenebilmeleri aslında.Sürekli bir çocuk ön planda değil , gruplarına göre  ayrılıyorlar ve seviyeleri sürekli ileri - geri oynayabiliyor.Her ay gelişim raporu veriliyor ve oldukça objektif buluyoruz velilerin tamamı.

Biz ilkokulda devam edeceğiz.Küçük oğlum da kreşine başlayacak.islandss

Çok aydınlatıcı ve rahatlatıcı oldu yanıtlarınız, gerçekten çok teşekkürler ☺️ 


sellenny

Arkadaşlar selam,

çocukları kayıt ettirdiniz mi?

Memnun kaldınız mı? Nasıl gidiyor?

Ben de bu sene oğlum için düşünüyorum.

Teşekkürler

Selneveser

Merhaba.Bir yıl bu okulda okudu benim çocuğum. Ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Pedagojik yaklaşımları son derece yanlış, çok yetersiz ve demode. Benim ve iki arkadaşımın daha çocukları bu okulda yaşadıkları psikolojik travmalar yüzünden hala tedavi görüyor. Ayrıca sadece üstün zekalı çocukları değil, parası ve nüfuzu olan her ailenin çocuğunu alıyorlar. Ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sevgiler.


Cicek72

Merhaba. 6 yıldır Mozaik'te eğitim almaktayız. Çocuğum şu an ortaokul öğrencisi. Her çocuk için bireysel gelişimi ve ihtiyaçlarının bu kadar yakından takip edildiği başka bir kurumla karşılaşmadım.  Biz aile olarak gayet memnunuz. Özellikle ortaokul olarak tavsiye ederiz. Çocukların normal sistem içinde yaratıcılıklarını köreltmeden hem de akademik hayatlarını destekleyerek süreçlerine devam ettiklerini ve mutlu olduklarını gözlemliyorum. Okulla görüşmenizde fayda var diye düşünüyorum.


bayselif

Merhaba

Her öğrenciyi aldığını iddia eden bir veli olmuş. Bu kesinlikle yanlış bir bilgi. Ben ve arkadaşım(mozaik velisi) en az 3 kişiyi yönlendirdik 3 ü de tanılı olmalarına rağmen okula kabul edilmedi. Yeterli bulunmadıkları ve başlamaları halinde çocukların yıpranacağı gerekçesiyle. Hatta bir veliden duyduğum da mevcut kaydın bile silinmesi oldu. Veliye uygun bir dille öğrencinin zorlandığı söylenmiş ve ilişiği kesilmiş. Bazı öğrenciler sınırda kaldığında gözlem karşılığı okula kabul edilip belli bir zaman sonra sınavı tekrar ettiriliyor. 

Şimdi 3.sınıf kaydını yaptırdık. Biz de ara ara sorun yaşıyoruz, örneğin kaliteli öğretmen grubunu kaybediyor okul. Mevcut öğretmenler eskiye göre deneyimsiz. Ama bu genel bir problem oldu son yıllarda özel okullarda. Yine ispanyolca eğitimi için çok iddialı konuşmalarına rağmen bu yıl müfredattan kaldırıldı. Başka eksikler ya da aksaklıklar da var. Yine de okul öğrenci memnuniyetini maksimumlarda veriyor. Neredeyse her çocuk okula severek gidiyor. 

Ben zamanında araştırmak istediğimde hiç veri bulamadım o nedenle elimden geldiğince cevap yazıyorum bu sorulara :) esrasel

Merhaba,

Tuzyev Mozaik okullarında, İlkokul düzeyinde çocukları olan varsa, özellikle pandemi sürecinde; sistem ve süreç nasıl ilerledi, memnun musunuz? Takip sistemleri yeterli mi? Eğitim sistemleri çocuklar için tatmin edici mi, öğretmen kadrosu ve yaklaşımları nasıl? gibi sorulara yanıt verebilir misiniz acaba?

Veliler olarak görüşlerinizi, memnuniyetinizi veya memnuniyetsizliklerinizi paylaşırsanız sevinirim. Açıkçası 2 okul arasında kaldım kızım için. Bu okul ile ilgili tecrübelere ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler,

Sevgiler.


Gulsum3442

Merhaba Tüzyev mozaik okulları düşünüyoruz ama fiyat öğrenemedik. Fiyat bilgisi olan var mı? Teşekkürler.


Cevaplamak için Üye ol