5 buçuk aylık sünnet

ali_kerem soruyor: 7

arkadaşlar oğlum 5 buçuk aylık lokal anestezi ile sünnet ettirmeyi düşünüyoruz. bu aylarda oğlunu sünnet ettiren var mı ? önerilerinizi alabilir miyim? ayrıca oğlum çok fazla hareketli işlem sırasında bi problem olur mu ? 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


KuzeyKaya

Bende tam 5,5 aylıkken oğlumu sünnet ettirdim.Bir numara daha büyük bir al onu kullan.Lokal anestezi ile olmuştu benimde oğluşum.İlk iğne vurulurken biraz ağladı operasyon sırasında hiçbir acısı olmadı.Hatta sütümü sağıp biberondon operasyon esnasında vermiştim.Sütünü içine kadar operasyon bitti.Anestezi etkisiyle bir süre sıkıntı çıkarmıyor ama ilk çişinden sonra kıyameti kopardı.Verilen merhemi bolca sür öyle bezle.Biz erken dönemde sünnet ettirdiğimiz için çok rahat ettik.Oğlumda bir şey anlamadı onun içinde rahat oldu.


leylaleyla

biz de altı aylıkken sünnet ettirdik, lokal anestezi ile oldu iğne yapılırken ağladı biraz ama çok sürmedi, sünnet olurken yatarak oynayacağı asılı oyuncaklar vardı ğöğüs hizasında oyuncakların arkasında perde var yani doktorun ne yaptığını görmedi oyuncaklara daldı gitti farkında olmadı olanların, benim oğlum da çok hareketli o zaman da öyleydi ama emeklemiyordu yüz üstü dönmesine de bi süre müsade etmedik, zaten doktorun tavsiyesiyle çift bez bağladık ve köpük bardak kullandık plastik aparata bez değmesin diye, bizimki plastik kıskaç yöntemiyle oldu yani dikiş yok o yüzden çok rahattı, ilk bir iki gün çiş yaparken ağlıyordu ama kremi ve ağrı kesiciyi düzenli kullanırsanız bi sıkıntı olmaz, yani bence tam zamanı çünkü biz sünnet yaptırdığımızda kliniğe kontrol için gelen ve korkudan ağlayan bebeğin ailesi çocuk bir yaşında olmasına rağmen keşke daha erken yaptırsaydık dediler, o yüzden tavsiyemdir rahatlıkla yaptırabilirsiniz


ali_kerem

Cok tesekkur ederim. Peki iyilesme sureleri ne kadar oldu ? 3 gunde iyilesen duydum olabilir mi böyle birsey


KuzeyKaya

İlk gün krizini atlattıkdan sonra bir sıkıntı yaşamazsınız kremini bolca uygulayın çünkü ağrı kesici özelliği var.Oh be iyi ki erkenden yaptırmışım diyeceğinize eminim çünkü biz hala diyoruz.


ali_kerem

:) icimi rahatlattiniz cok tesekkur ederim


sLnKA

Ben yeni yaptırdım henüz 3aylil oglum. Lokal oldu. Ilk iğnede ağladı sonra bisey olmadı. Yalnız anestezi vücuttan cikarken bazı bebekler tribe girer demişti Dr. Benim oğlumda da oyle oldu. Ne oldugu belli olmayan bi ağlama başladı. Acıdan degil çünkü ağrı kesici yapıldı. Ememedi uyuyamadi vs. Iki parça halinde 2-3 saat sürdü boyle. Biberon almayan oglum biberondan anne sutu içip ayakta sallanarak uyudu ve sabah kadar devam etti.

Ertesi gun hic bişeyi kalmamıştı. Hatta Dr ikinci gun de verin fitili dedi biz ihtiyac hissetmedik uyanıkken. Gece yatarken verdik.

Dikişili klasik sunnet oldu. Ctesi son kontrole gidicez ama arada baktı bisey kalmamis dedi doktoru.


leylaleyla

bizimki plastik klips ile oldu, 4-5 ğün sonra yara yerindeki kabuklar dökülmeye başladı, 1 hafta en geç 10 içinde de tertemiz oluyor zaten, ama dikişli klasik yöntemde nasıl oluyor bilmiyorum, 

önemli olan ilk 1-2 gün, sonrasında ağrı sızı kalmıyor sadece dikkatli olmak lazım hepsi bu, 
ali_kerem siz dikişli mi yoksa plastik klips ile mi yaptıracaksınız?Cevaplamak için Üye ol