evde etkinlik acil yardım

ersagun soruyor: 2

merhaba anneler,

oğlum 21 aylık dil gelişiminin geri kaldığını düşünüyorum, söyleyebildikleri birkaç kelime ile sınırlı iki kelimeyi yan yana getiremiyor.

ben evdeyim çalışmıyorum fakat, hem yüksek lisans yapıyorum hem de kpss için hazırlanıt-yorum hafta sonu babannede kalıyor ben dersaneye gidiyorum. o uyuduğunda ders çalışmaya çalışıyorum, uyanıkken de malum yemek ev işleri vs.. ona çok fazla zaman ayıramadığmı düşünüyorum, evde olmama rağmen! çalışıp da dört dörtlük olan anneleri canı gönülden tebrik ediyorum:)

deniyorum değişik ilgisini çekebilecek şeyleri oyun hamuru, parmak boyası tahta yapbozlar hiçbiri ile ilgilenmiyor sadece baby tv izlemek istiyor. baby tv acık olsun tüm gün tv önünde olsun bunu istiyor. aslında kreşlerin oyun gruplarına götürmeyi de düşünüyorum ama vaktim yok ve bize yakın biyer de yok..

evde neler yapabiliriz? parak boyası deneyimimiz tam bir facia ile sonuçlandı ersagun heryerini boyadı sonra bundan korktu yıkayıp onu arındırana kadar ağladı, heryer battı.. hamurla ilgilenmiyor tahta bloklarımız var bir iki dk da sıkılıyor sürekli dışarı çıkmak istiyor. ayakkabılarını istiyor.

ne yapabilirim.. yardıma ihtiyacım vaaar

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


CokBilmis

Bence çocuk için oyun aramaktan vazgeçin :) Ben tek çocuğum. Kendi kendime 1 yüksükle saatlerce oynayabilirdim. Sıkılmak çocuğun yaratıcı gücünü harekete geçirmesini sağlar.

Elinizden geleni yapın tabii dışarı ıkarıp sosyalleştirmek için ama ev işiniz olduğu zamanlar bırakın sıkılsın ve mızmızlansın. Sonunda kendini oyalayacak bir şeyler mutlaka bulacaktır. Eğer hiç sıkılmasına izin vermezseniz, bu doluluk haline o kadar alışır ki, cep telefonu olmadan dünyayı sıkıcı bulan yetişkinlerden biri haline gelir. Ben şahsen çok istiyorum kızımın bir ağacı 1 saat incelemesini...


Windy

ersagun

Benim de oğlum benzer durumda. Konuşması nasıl oğlunuzun şimdi?
Cevaplamak için Üye ol