chicco güneş sütü mü dokundu?

iptal_uye soruyor: 9

hafta sonu kısa da olsa kızımızla ilk tatilimizi yaptık. hava inanılmaz sıcaktı. sıcaklarla arası hiç iyi değil Melin'in. özellikle ensesi ve boyun altı isilik oluyor. birazda kollarında kızarıklık vardı.

güneşin zararlı etkisini azaltmak ve kuzuyu yakmamak için Chicco Yüksek Korumalı Güneş Sütü 50 SPF (200 ml)  kullandım. ama güneş altındayken sürekli mızmızlık, sürekli rahatsızlık duydu kuzu.
geçen sene tatile gittiğimiz arkadaşım kullandığı güneş kremi yüzünden bölge bölge kızarık olmuştu ve güneş geldikçe inanılmaz yanıyordu. acaba kullandığım ürün yüzünden Melin de böyle hissetmiş olabilir mi? daha önce benzer tecrübesi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


aytude

ben de kullandım tatilde ama herhangi bir sorun yaşamadım. araştırmıştım, memnun kalanlar oldugunu görünce almıştım zaten.


Aysegul_

Kızında kızarıklık veya kaşıntı yanma oldu mu sürdüğün yerlerde? kremin dokunması ya tahriş ya da alerji yaparak olur. ikisinde de genelde kızarıklık kaşıntı veya yanma olur. Belki az miktarda sürüldüyse etkisi yetersiz kalmış olabilir. Bunun dışında sıcağın kendisinden de rahatsız olmuş olabilir kuzucuk


Damla

Bizde olmuştu ilk yazında. Güneş kremi Mustela'ydı. Sıcaklarda terleyince güneş kremi, hatta normalde kullandığımız nemlendirici de kötü gelmişti. Bana da yüksek faktörlü yoğun kıvamlı güneş koruyucular pek yaramaz. Mümkün olduğunca doğrudan güneşe çıkmam ve losyon türü en fazla 30 faktör koruyucular kullanırım. Oğlumda da böyle yapmaya başladım bu isilik konusunun üzerine.

Güneş koruyucularla ilgili daha önce de yazışmalar olmuştu. Bir arat istersen.


iptal_uye

draysegul isilik zaten vardı ama güneş sütü biraz tetiklemiş olabilir mi? ya da yanma var mı bilemiyorum ki? bir dile gelse :) zaten geçen sene arkadaşımın başına gelmiş olmasa şüphelenmezdim.

damla yüksek faktör de etkili olabilir diyosun??? gerçi krem değil de süt almıştım emilimi kolay olur diye.

15 gün sonra gerçek tatilimize gidiyoruz. farklı bir ürün mü alsam, bunu mu kullansam bilemiyorum?Damla

İsilikleri geçene kadar bir ürün kullanmamayı deneyebilirsin. Eğer cildi bronzlaşıyorsa akşam 5-5.30'dan sonra bir şey sürmeden güneşlenerek doğan bronzlaşmasını sağlayabilirsin. Biraz güneşe alıştıktan sonra daha dayanıklı oluyorlar. 30 faktör üzerinde kazanılan koruyucuya oranla eklenen kimyasal oranı artıyor diye biliyorum. Bir de koruyucuların cildi serin ve kuruyken gölgede sürülmesi gerekiyor. Güneş altında sürülmemesi gerekiyor.


Aysegul_

isilik olan yerlere sürmemen lazım, isilik ter bezi kanallarının tıkanması nedeniyle oluyor, güneş kremi ise -çoğu için gözenekleri tıkamaz dense bile- özellikle isiliği olanlarda daha da artırabilir tıkanmalar,ı bu nedenle isiliği artırabilir. Damla'ya ek, güneşe çıkarmadan 20 dk önce sürmen gerekiyor çünkü etkileri 20 dk civarında bşlar. her ne kadar güneş kremi şapka vs kullansan bile küçük çocukları 10 15 arası güneş altına mecbur kalmadıkça çıkarmamak lazım. bunun dışında ben genellikle medikal firmaların güneş koruyucularını öneriyorum daha sağlıklı geliyor bana butür ürünler alanında uzman olanara bırakılmalı diye düşünüyorum chicco sonuçta medikal bir firma değil çocuk ürünleri üreten bir firma bebek araç gereçleri tamam ama bir dermatolog olarak şahsi fikrim güneş kreminin medikal firmalardan seçilmesi. Tabii ki onlar alerji yapmaz diye bir şey yok, kullanılan her ürün, herhangi bir kişiye herhangi bir zamanda alerji yapabilir bunu ön görmek mümkün değil.


iptal_uye

riske atmak istemedim, chicco beklesin kenarda sebamed aldım.


ezgik

umarım sebamedden memnun kalırsınız, ben de sebamed aldım, nivea kullanmıştım abiye geçen yıl çok sevmedim, medikal derken çok anlamadım ben sanırım draysegul mesela hangi markalar?
bu arada isilik için sık banyo dışında birşey önerilmiyor sanırım küçük oğlumda daha şimdiden başladı...
güneş sonrası duştan sonra bebe yağı mı yoksa losyon mu kullanmalı menlendirme için be de bunu düşünüyorum 1-2 gündür....


Ulku

bir de, bebekler gunesten de faydalansin diye en fazla 30 faktor olsun, deniliyor.


Cevaplamak için Üye ol