Dondurulmuş anne sütü ile uçak yolculuğu???

shantaram soruyor: 8

merhaba nurti anneleri bi arkadaşımın sorusunu sizlere danışmak istedim tecrübesi ,bilgisi olan varmı acep?? dondurulmuş anne sütü nasıl taşınır bilen var mı? Termal çantalarında dondurulmuş olarak ne kadar kalır (tavsiye ettiğinz çanta var mı)? Ve uçakta taşımak sorun olur mu (el bagajında sıvı kısıtlamasından dolayı)

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


sedademirez

Şimdi tekrar okudum cevabı da hakikaten pazarlamaci gibi yazmisim:))


barya

merhabalar, ben şehir değişikliği yapacağım arabayla yaklaşık 6 saat sürüyor. dolaptaki süt stoklarımı erimeden nasıl götürebilirim. fikri olan var mı? 


elifcagla

Seyyar buzdolabı gibi bişey var böyle kapaklı içine buz dolduruyorsunuz ama sonrada çözülmesini istemediğiniz ürünü böylelikle 6 saat idare eder herhalde


barya

evet onları biliyorum ama ben tüm stoğumu götürücem ve gittiğimde hiç erimemiş olması gerekiyor. direk buzluğa atıcam orda da. kuru buz duydum, onu arastırıyorum, sanırım normal buzdan daha uzun süre koruyormus. bilgisi olan ??eciko

Barya,

Kuru buz çok uzun süre koruma sağlıyor evet. işim gereği soğuk zincir gönderileri çok yaptım, -70 derecede muhafaza ettiğim materyalleri bile gönderebildim. Soğuk zincir gönderim yapan firmalar var, onlar kolilerin içinde strafor (beyaz eşyaların kutularında olan o beyaz köpük) kaplı kutularda kuru buz ile gönderim yyapabiliyorlar. Siz de bir kutu içinde straforlarla yalıtım sağlayıp içine kuru buz koyarak paketi hazırlayabilirsiniz. Kuru buzu sakın elle tutmayın, tehlikeli bir maddedir, koruyucu eldiven takın elinz yanar. Ayrıca kuru buz ile gönderim yapan firmaları arayın, belki o strafor kutularunu da belli bir ücret ile size temin ediyor olabilirler.
Bir de kayıt yapan termometreler var, taşıma sırasında kutunun içine koyuyorsunuz, taşıma sonunda termometreyi UCB girişinden bilgisayara takıp kayıt süresince sıcaklığı çizelge şeklinde alabiliyorsunuz. Böylece emin oluyorsunuz arada ısınma vs olmuş mu pakette diye..
Kolay gelsin


eciko

Bu arada aklıma şimdi gelen bir fikir, Mado'dan dondurma aldıysanız görmüş olabilirsiniz, kuru buz ve strafor bir kutu ile paketleme yapıyorlar 11 saat 24 saat falanlık. belki onlardan ücret karşılığı o kutu ve kuru buzlarından isteyebilirsiniz, dondurma yerine de biberonlar konur :)


barya

çok teşekkürler bilgi için reorx :) araştırıyorum hemen.


WOLFANG

Değerli Arkadaşlar,


Artık kurubuzla gıda ve anne sütü taşınmasının en doğru yöntem olduğunu biliyoruz. Konuya ilişkin soğuk zincir taşımasında uzman dinamik kurubuz firma yetkilisi bizlere son derece faydalı bilgiler verdi. Siz hangi şehirde olursanız olun önceden arayıp planlama yaptığınız sürece size hem kurubuz ulaştırıyorlar hem de problemin çözümü için gerekli bilgilendirme ve desteği veriyorlar. Burada tekrar kendilerine teşekkür ediyorum.Cevaplamak için Üye ol