Bingildakta cokme ?

pagamy soruyor: 4

Herkese merhaba,gruba yeni uye oldum,ben su hanimlarin sevmedigi tedirgin,pippirikli babalardanim ama ne yapsam buna engel olamadim malesef,sizlere bir sorum var, 40 gunluk bir oglum var bugun kotrolune gittik cok sukur sapa saglam cikti,ama eve geldikten sonra annesi farketmis aglayinca bingildagi icine cokmus sonra normale donmus,aksam bana soledi tedirgin oldum arastirdim cokme susuzluktan olurmus felan yaziyor,ama bebegim gayet guzel emiyor ishalde degil,kusmuyorda sonra ben emdikten sonra ben kucagima aldim ih ih gibi sesler cikarirken baktim bingildagina gercektende bir coktu bir normale dondu bu normalmi basiniza geldimi,doktora goturmeye gerek var mi ?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


selencem

Selamlar, ağlama esnasında olması normal, sonuçta kemikler açık ve yumuşak doku. Yine de yarın doktorunuzu arayın ama oğluma da olmuştu, bizim doktor böyle açıklamıştı.


pagamy

Sagolun yarin bir gostermeyi dusunuyorum


ssebnemm

Sürekli çökük duruyorsa susuzluktan olur diye biliyorum. Bizim sıpa da her ağladığında bingildagi cokerdi hatta arada gülerken de cokerdi 😁😁😁 siz yine de doktorunuza danışın ne olur ne olmaz. İlk çocuk belli ki 😁😁 ben de ilk zamanlar o niye oldu bu niye oldu diyerek kendimi yerdim. Sağlıkla büyüsün bebeğiniz inşallah.


Anne_Ebe

Bıngıldak yumuşak bir dokudur. kapanana kadar kalp atımı gibi hareketli olduğunu da görebilirsiniz. Yetersiz anne sütü alımı ya da yetersiz beslenme nedeniyle vücut yeterli sıvı alamaz buna bağlı olarak bıngıldaktaki çökme bize mutlak sorunu gösterir. Siz zaten bugün doktora götürmüşsünüz. Kafa çevresi ölçümü ve bıngıldak açıklığı kontrolü yapılmıştır bir problem olsa doktorunuz farkederdi. Endişelenmeyin hatta bir uzmandan önce aile hekiminize gidiniz. İlkler de hep böyle olur tatlı ve haklı telaşlar bunlar ☺Cevaplamak için Üye ol