Prima aktif bebek sizdiran var mi?

tubayildiz soruyor: 7

Tugce dogdugundan beri prima aktif bebek kullaniyoruz ve simdiye kadar bir sikayetimiz olmamisti. Prima premium ciktiginda onu da kullandik ama gece 12 saat kullanimda hafif nemlenme hissettigimden gece aktif bebek baglamaya karar vermistim. Ancak aktif bebek gece veya gunduz daha kisa sureli kullanimda da bayagi bir sizdirdi. Yani pantolonu dizlerine kadar islaniyor o kadar diyim. Sonradan dikkat ettim eskiden paketin uzerinde 12 saat kuru isareti vardi artik yok. Prima aktif bebekle benzer sorun yasayan varmi?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozdenin_oykusu

ben de aktif bebek kulanıyorum.hiç sızdırma yaşamadık


julyasia

kızımda 3 aydır aktif bebek kullanıyor ve şimdiye kadar sızdırma olmadılarem35

tuba bir buyuk numaraya geçme vakti gelmiş olabilir.bende aynı sorunu yaşıyordum gece bağlayıp sabah açtığım bezde.bir buyuk boya geçince sorun çozuldu.


balbocegim

artık daha fazla sıvı tüketikleri için bez küçük gelmeye başlamıştır. bencede büyük numara beze geçmede fayda var. çiş öğretme zamanını her anne daha iyi tayin eder ama, nacizane tavsiyem gündüzleri artık bez bağlamayabilirsiniz. yavaş yavaş sinyal vermeye başlayacaktır diye düşünüyorum.


tubayildiz

Tavsiye icin tesekkurler 5 numara deneyecegim. Balbocegim senin kizla ayni donemiz, siz bezi attiniz mi nasil yaptoniz biraz anlatirsan cok sevinirim. Bende dusunuyorum ama daha hic aksiyon almadik, biraz benim kolaya kacisim biraz da doktorumuz bekleyin daha cisini tutma saati bir dort saati bulsun fizyolojik olarak hazir olsun dedi. Siz cikardiysaniz merak ediyorum.


balbocegim

tubayıldız; biz gündüzleri evdeyken takmıyoruz artık. ben çok önceden beri kızıma örnek olmak istedim. tuvalete gittiğimde anne çiş yapıyor. çişimiz buraya yapılır diye hep örnekledim. ama hiç zorlamadım. önce yatmadan birkaç saat evvel bezini açıyordum. hem poposuda böylelikle hava almış  oluyordu. ve klozete o dönemde oturtmaya başlamıştım. ve artık oraya yapmaya başlamıştı. sonra baktım ki sinyal vermeye başlıyor, gündüzleride bağlamamaya başladım. önceleri ona sormak yerine periyotlar halinde ben götürdüm. şimdilerde ağzıyla çişim var diye söylemesede(çünkü kelime haznemiz çok fazla değil) eliyle göstererek işaret ediyor. arada kaçamaklarımız oluyor tabi ki. oyuna daldığında... vs. büyük tuvaletini kesinlikle bezine yapmıyor artık.çok şükür.bezi varsa bile çıkarttırıyor mutlaka. gündüz uykularındada bağlamıyorum bezini. altına açma bezini seriyorum her ihtimale karşı ama şimdiye kadar bi kaza olmadı çok şükür. uyanır uyanmaz tuvalete gidiyoruz.tabi artık lazımlık kullanıyoruz. biz yavaş yavaş alıştırmaya çalıştık.kesinlikle zorlamadık.  biraz çocuğa göre hareket etmek gerekiyor.bez sarfiyatımızda epey azaldı.sadece gece bağladığımız için. ama yinede gündüzleri biyere gidersek her ihtimale karşı bağlıyorum bezini. inşallah sizde yavaştan başlarsınız.kolay gelsin şimdiden


tubayildiz

Insallah balbocegim. Sen periyodik tuvalete goturuyorum derken kac dak / saatte bir goturuyordun?Cevaplamak için Üye ol