İşi bırakıyorum. .

kucukadam soruyor: 10

Merhaba, oğlum biraz Nazlı bir çocuk ve bu zamana kadar bnm dışımda hiç kimse 1 kaşık yemek dahi yedirmedi. Ücretsiz iznimi güç bela uzattım ama bitmek üzere.

Annem hiç bir şekilde yardimci olamayacaklar. ( ki bu durum beni şok etti ve aşısı Üzgünüm )

kayinvalidemin ise hem çok bakası yok. bakarsa da istekli olmadığı için özenli davranacaģını sanmıyorum. Ayrıca eltimin çocuğuna çok düşündü o büyüttü ama ben tarzını hiç beğenmiyorum.mesala yemek saati uyku saati diye bişey yoktu ya da oyun.. Kısacası bizden çok cok farkli.

kreş ise hastalık demek ve hasta olunca kim bakacak ( is yerim asla izin vermez) hem de çocuk kresi + bensizligi + hastalıkları + başka birinin bakımını kaldıramaz gibi geliyor.

Çok yorucu ve stesli bir işim var ama ben mezun olduktan sonra 3 sene is aradım. Bir daha bulmam imkansız diyebilirim..çok çıkmazda kaldım ama belki sizin fikriniz vardır? ?? Sevgiler.

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


deepriver2013

Maddi durum acısından zorlanmayacaksan bırak. ikiz kizlarim oldu 1 sene uctersiz sonrası 6 ay denedim calismayi bankacıydım cok yogun e stresliydi .11 senelik calismayi tazminatsız biraktim..ama simdi o kadar huzurluyum ki .insanin çocuklarıyla vakit geçirebilmesi cok güzel bir duygu .sonradan is bulmak gercekten cok zor .sen evde olunca cocuk artik seni 1 saniye bile bırakmıyor.benim kızlarım eskiden anneanne babaanne teyze hepsi ile uyur yemek yerdi simdi altlarini bile değiştirtmiyorlar .birbirimize yapıştık diyebilirim.sonradan ise donmen gerekirse bu bağlılıktan kopmakta zor olabilir .tabi isin maddi tarafı var sonuçta onların geleceği icin çalışıyoruz ilerde hem çocuktan ayrılmak hemde is bulmak zor olabilir .etraflica dusun derim.suan belli bir tecrüben var is bulman belki eskisi kadar zor olmayabilir


Meowwow

Çocuğunuz hepsini kaldırır hiç merak etmeyin. Arkadaşlar bütün gün onu stimüle edecek bir yer. Kurallara uymak, arkadaşlarla yemek yemek vs. Onun karakterini geliştirecek. Evet hastalanacak ama küçükken atlatacaksınız. İlkokula gittiğinde olacak yoksa hastalık. Aşılarını yaptırın, rota grip vs yaşına ne uygun ise güzel bir kreş bulun bakın ilk hafta biraz zor geçse de sonra çok alışacak ve ondaki iyi gelişmeyi göreceksiniz.

Ailemizde işsizlik yaşadık, hele çocuk olduktan sonra çok çok zor. İnsan kariyer edinince bırakmak istemiyor. Şimdi kariyerinizdeki bırakırsanız 3-4 sene sonra ilkokul, ondan bir kaç sene sonra ortaokula gittiğinde evde yalnız kalınca pişmanım diyecek misiniz? Bunu ancak siz cevaplayabilirsiniz. Bize şu doğru bu doğru demek düşmez. Ev hanımı olmak size göre daha kolay/ zor mu? Ben çalışan anneyim çalışmak evde çocuk bakıp yemek vs. İle ilgilenmek çok daha zor. Ama zor olduğu için işe gitmiyorum :) işe gitmek hoşuma gidiyor, işimi seviyorum. Çocuğum da okulda Mutlu ondan ben böyle tercih ediyorum. Ama herkesin durumu , dayanma gücü ilgisi farklı. Eğer aklınızdaki çocuğun dayanamaması ise o çok geçici bir durum hemen alışıyor çoğu çocuk. İşe başlamadan deneme yapma şansınız var mı?

Kolay gelsin


kurablyemm

Kizkadesim kızlar için işini bıraktı 10yil önce şimdi pişman babaanne ne kadar kötü başkada yine de sever sonuçta sevgi önemli ve ihtiyacı benim annem yok kayinvaldemler bbakmadı bakicimiz var çalışmak zorundayım cçok borcumuz var kreş 3_4yastan önce uygun değil babaanne baksa süper olur tabi hiçbiri anne yerini tutamaz sonuçta karar sizin ben babaanne baksın diyorum sizde kariyerini zi bırakmamış olursunuz zor karar kolay gelsin


gulsah_ata_mete

Size olan asiri ihtiyac sadece onumuzdeki bir sene icin gecerli. Uc yasindan sonra sosyallesmesi gerecek, zaten okula vereceksiniz. Su sikintili bir seneyi atlatmak ugruna tum is hayatinizi sifirlamayin. Memursunuz anladigim kadariyla, geri donusu cok zor. Cok zor bebekler bile duruma ayak uydurabiliyor. Denemeden pes etmeyin derim ben.


akasya2213

bence önce bir deneyin...mesela bir ay... bir ay da çocuk ne kadar hırpalanabilir ki?işinize başlayın.baktınız olmuyor öyle bırıkın işinizi.en azından ileride denedim fakat olmadı dersiniz:)


çalışmak ya da çalışmamak birbirinden üstün şeyler değil bence yani ikisi de dünyanın sonu değil ya (maddi durumunuzun yerinde olduğunu varsayarak yazıyorum)....

hangisi sizi daha mutlu edecekse dilerim o gerçekleşir.ayberke

Maddi anlamda çok sıkıntıda değilseniz bencede bırakın.Aklınızın kaldığı birinin bakması bence uygun değil.Çocuklar büyüdüğü zaman baktınız tekrar dönersiniz.Ama eski işiniz ama yapmadığınız başka iş.Amaç para kazanmaksa bir çok şey yapılabilir.Sorunlu bir hamilelik ve sağlık sebepleri ile işi bıraktım.Oğlumu 4,5 yaşa kadar kendim baktım.Sonrasında tekrar iş hayatına döndüm.Maddi durumumuz o zamanlar normaldi.Hiç ğişman değilim aksine çok memnunum, böyle yaptığıma .Ama devamlı çocuğuma kendim bakıncada sıkıldım yoruldum bunaldım.Kreşe de başladık 4 yaşta.İŞ ayatına terrar geri dönüncede bu sefer çocukla yeteri kadar ilgilenemiyorsun ki kendi oğlumda işe başlamadan önce ve sonrası diye bir dönemde mevcut.Yani ne kadar ilgilenirsen o kadar iyi.Çalışan anne olmak zor heleki çocuk varken daha zor.Zamanın kime ne getireceği bellide olmuyor bir yandan kadının bağımsız olma durumuda var.Yani işin sosyolojik boyutuda var.Çalışırken şikayet ederdim bunalmıştım,şimdide vakit ayıramadığım için şikayet ediyorum.Ki ben pok insana göre evden 8 de çıkıp akşam 6,30 evde olmama rağmen karar sizin,zor karar .Neye karar verirseniz verin mutlaka pişman olacağınız bir yönü olacak:)


ferhunde79

Bence de iyi bir kreş işinizi zor bir süreç olsada çözecektir. Onu bu şekilde sterilize bir ortamda büyüterek işinizi daha da zorlaştıracaksınız. Her şekilde okul hayatı olacaktır, 3 yaşına geldiğinde ona yetmemeye başlayacaksınız, sosyalleşsin diyeceksiniz. Ve bu hastalık dönemine her şekilde girceksiniz. Ailenizle ve kayınvalidenizle konuşun ilk zamanlar hastalanabilir  evet o zamanlarda destek olmalarını isteyin. Ama işi bırakmyın, dünyanın bin türlü hali var elinizdeki ekonomik özgürlük gibisi yok, bunu çocuğunuzun iyiliği için yapın. Şartlarınızı ne kadar zorlayacak bilemem ama bence biraz zorlayın, deneyin, her şey yoluna girecektir. Şimdiden kolay geksin...Evet kadınlar çalışmalı :) 


mavinot

Kreş diyorum. Yarım gün kreş- yarım gün bakıcı ya da babaanne olabilir. Bazı konularda güvenmediğinizi söylemişsiniz ama zaten kreşten dönünce uyur. Oyun ve uyku düzenli gidince yemek saatini de düzene sokarsınız. Yarım gün bakıcı da olabilir.

Ben anneme daha fazla yük olmamak ve rahatlatmak için iki yaşını doldurduğunda beğendiğim bir kreş var oraya başlatmak istiyorum. Alışma durumuna göre de 2,5 yaş civarı tam güne geçebilir. Ben çalışmaya devam ettiğim için tavsiyem de bu yönde. Anneler de zaten kreşe gittiği için ihtiyacınız olduğunda size daha rahat yardım edebilir.
berlindenbirseda

Bence de kres arti hastalik durumunda annelerden yardim alarak denemeden isi birakmayin. Baktiniz iyice sarpa sariyor her sey, o zaman maddi durumunuzu da gozden gecirip birakirsiniz gerekirse.

Tekrar is bulamayacaginizi da düsünmeyin, neticede is tecrübeniz var su anda, universiteden ciktiginiz sartlarda aramayacaksiniz o isi.

Cocuklar bizden cok daha kolay adapte oluyor her seye, hic merak etmeyin, siz bu gecisi ne kadar dogal yasar ve yansitirsaniz, o da o kadar kolay alisacaktir.


Damla

Bana şu anda bu kararı vermeniz hiç uygun gelmedi, çünkü nazlı ve benden başkasından yemedi demişsiniz, ya bu böyle sürerse ne yapacaksınız? İlkokula kadar böyle gidemez, bir noktada kreşe vereyim bari diyeceksiniz ama bu sefer bütçe sorun olacak işi bıraktığınız için. Bence en az bir sene sıkın dişinizi, çocuğunuzun sağlığı için sık izin almanız gerekti diye sizi istemeyeceklerse onlar çıkarsınlar, en azından işsizlik aylığı, tazminat alırsınız. Bence önce kreş olmazsa bakıcı bakın, varsın maaşınız şimdilik buna gitsin. Biraz kafanızı toparlar nefes alırsınız, çocuk da başkaları ile zaman geçirsin, belki yeni bir iş de bulursunuz, iş işte bulunur derler ;)Cevaplamak için Üye ol