Bebeğim 4.ayına girecek fakat çok kısa emiyor 5dk aşmıyor bu durum normal mi?

inciece soruyor: 7

Bebeğim, 7 mayısta tam 4 aylık, olacak şimdiye kadar hep anne sütü verdim ama bu aralar çok kısa süre emiyor 5dk uzun sürmüyor emmesi sağmaya başladım sütümü sütümde fazlasıyla var ama neden kısa süre emmdiğini anlayamıyorum...!

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Yenidenanne

Kaç saatte bir emziriyorsunuz?

3 saat ya da daha sık aralıklarla besliyorsanız 4 saate çıkarmayı deneyebilirsiniz. Biz de yaşadık benzer durumu, 4 saat düzenine geçince emmeleri düzene girdi. Ama yine de emme süresi kısalıyor, aklınızda olsun.


deniz_umut

inciece, benim de 4 aylık bir oglum var ve sadece anne sütü ile besleniyor. o da son bir iki haftadır emme sürelerini baya bir azalttı. gün içinde 4-5 dakika emiyor ama doyuyor. ben doktorumuza da danıştım o da normal olduğunu söyledi. Yenidenanne'nin dediği gibi emme aralarını da açabilirsin. ben de artık 3.5-4 saatte bir emziriyorum.


Defnemveannesi

bende de aynı durum oluyordu sorduğum diğer arkadaslarım 15-20 dk emzirdiklerini söylerlerdi. baya bir endişelenirdim doymadığını düşünürdüm. fakat bebekler %90 ı ilk 5 dk da alımıs zaten doymasa aglar diye düşünüyorum. ben 5dk emdikten sonra biraz da sağıp verirdim bazen. kilo ve gelişimi de iyiydi. sanırım aylık ya da haftalık tartılışlarda belli olur doyuyorsa  problem yok bence.


inciece

yenidenanne bugun gün içinde sütümü sağıp verdim sütüm fazlasıyla var 3 saatti geçirmiyordum ama bugun uzattım ve uzun süre emdi çok sevindim korkuyordum emmeyi bırakacak diye.Soruma cevap veren tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorumm allahım hepimizin miniklerini korusun :)


Yenidenanne

Çok sevindim :) Amin, hepsini, hepimizi korusun.


loreena85

korkmayın benimkide az emerdi saat tutardım 2. 3 dkyı gecmezdi ama maşllh emerken iyi kilo alırdı:)


aytude

benim bebeğime de oldu aynı durum 2-3 kez tekrarladı, bazen 1 ay kadar sürdü. ama devam etti emmeye, dikkati cabuk dağılıyordur, karanlık ve sessiz bir yerde emzirmek işe yaradı.Cevaplamak için Üye ol