oğlumda hem kaşık hem biberon fobisi var..besleyemiyorum..

scandinav soruyor: 8

oğlum 9 aylık olmak üzere..doğduktn sonra aptamil başladık, biberon bi miktar alıyordu 3 aylıkken aniden bıraktı..yanında kaşıkla mama veriyordum 30-60 cc falan, hep kaşıkla verdik sütüm oldukça da emiyordu..yani tüm gün emiyordu fırsat bulunca mama veriyordum -bebek sütü..6 ay cvarı katı gıdalar donemi ilk dişlerin etkisi ile iştahsızlık tavan yaptı..derken yeniden alıştırmaya çalışırken üst dişlerle yemedik.. yapamadığımızdan yemedik.. şimdi üst dişleri çıkalı 2 hafta oldu burun tıkanıklığı ile yiyemedik hasta olduk.. ve ne kaşık ne bberon almıyor.. 500 gr vermiş.. sürekli göğsümde başka birşey istemiyor parmkla ne verirsem onu yiyor..doktorlar zorlamayın diyor..ama ne uyku kaldı ne birşey geceleri..ve eriyor zayıftı daha da zayıfladı..boynu ip gibi ..çok üzülüyorum geceleri uykusu kaçınca mememde uyusun diye beekliyoruz.. yok yok..şlk aylara geri döndük sanki..çok zorlanıyorumm..nasıl yediricem kaşıkla biberonla..üstelik bayramdan sonra bakıcı gelecek 1 ay sonra işe baslıcam.. ne yapacağız bilmiyor kadına sadece emiyor mu dicem..

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


scandinav

Dün doktora götürdük tekrardan..Grip enfeksiyonu yüzünden midesi bulanıyor dedi.. idrarda keton ve kanda lökosit fazla çıktı..O yüzden de yemiyormuş..İLaçlar verdi zorla içirin ilaçları dedi acildeki doktor..Doç.Dr muş-çocuk doktoru tabi..

Bakalım sanki üst azı dişi çıkıyor gibi ama daha yeni üst dişler çıkmıştı..belki sorun diştir..Ya da hepsi bir arada..

Uod yemek hakkında kötü konuşmayın yazmışsın..Nasıl mesela yemiyor etmiyor mu demeyelim.. yoksa tadı kötü iyi vs. gibi mi demeyelim..?Ben bugün zorladım biraz yesin diye çünkü 5 günde 200 gram daha vermiş..Şu anda 7. ay kilosu ile aynı oldu..Çok üzülüyorum o yüzden çorba yapıp besledim 2-3 kaşık zorla ki ilaç tok karnına veriliyor.. Benden de süt alıyor gibi ama ne alıyor görüyoruz zayıflamış..İnşallah hastalık geçince kaşığı alır da yer..biraz parmakla biraz bardakla idare etsin istiyorum da birşey yemiyor..Bir de sürekli kucağıma gelmek istiyoru indirince sorun var.Ne oldu anlamaıyorum..


Elcino_mutluatolye

Scandinav cok gecmis olsun. Insallah bir an once iyilesir ve istahi yerine gelir. Bu arada istahini artirmak icin doktorunuza danisip multivitamin, balik yagi filan verseniz? Uod'ye yemek hakkinda kotu konusmamakla ilgili katiliyorum. Bence her iki turlu de kotu konusmayin. Hatta biz yedigi zaman da cok sevinip kutlama yapmiyoruz. Normal birseymis gibi davraniyoruz... Bizim icin yemek yemesinin ne kadar onemli oldugunu bilmesin diye.... Bir de yemek seansi disinda da eline kemirmelik faydali birseyler versen? Ornegin kasar. Hatta ekmek bile yerse kardir.


nisanur

öncelikle allah sabir versin, eger disten ise normaldir istahsiz oluyorlar, benim kizim da istahsiz oluyordu ve ayni zamanda ishal oluyordu ve hic bir sey yemiyordu belki 1 yada 2 kasik oda kandirmacayla, hemen dis görünmeyebilir disin cikmasi uzun sürer cocuk bunu erken hissedebilir ve böyle seyler yapabilir. ben gün boyunca yediremedigim zamanlar oluyordu ve gece ac yatiyordu icim rahat etmiyordu bende uykusunda mama yi veriyordum cogu zaman cakmiyordu galiba ve iciyordu. korkmayin gececektir, allah sabir versin


Elcino_mutluatolye

scandinav, oglun nasil oldu? istahi duzeldi mi?scandinav

1 gündür yemek işi biraz düzeldi gibi..dişimizin ucu göründü..ilaçları zorlayarak verdik iyileşti sanki..Hala çok emin yazamıyorum ama sanırım hastalıkla diş birleşince bizim durum biraz zor oldu..


Elcino_mutluatolye

gecmis olsun! maalesef dis cikarken bagisiklik sistemi zayifladigi icin genelde hep hastalikla birlesiyormus...


scandinav

evet artık her mız dediğinde korkuyorum.Neyse ki diş yüzünden grip olmuşuz ve 2 hafta sürünmüşüz. Grip mide bulantısı yapmış. Mide bulantısını kesen ilacı içip zorla 3 kaşık yemek yedirip ilaç vererek önce gribi geçirdik ardından diş çıkınca biraz rahatladık da iştah her geçen gün düzeliyor. Biberon almıyor zaten de kaşığı da gece vakti gittiğmiz bir çorbacıda gördüğüm PS tatlı kaşıklarını topladım onlarla yiyor. Ama oynatarak başka bişey veriyorum eline onu ısırmak için ağzını açınca bu süper kaşıkla(derin ve çok alıyor,kenarları da keskin değil yumuşak ama dökülmesi zor) besliyorum..İnşallah süper olacak..:)

Neyse 200 gr geri aldık bile.. Aman maaşallah maaşallah.. 6 aylıktan beri dişler başladığından beri kilo alamıyoruz..Sanırım 2 yaş da tamamlanıyormuş hadi hayırlısı..


scandinav

kaşık sevmiyor biberon istemiyor emzik almıyor..Biraz iştahsız gerçek bu işte. Ayrıca emmeye devam,en azından tek emdiği şey bu,iyi birşey ne de olsa buna da şükür..Bakalım işe başlayınca ne olacak?Cevaplamak için Üye ol