göztepe soyak civarı bildiğiniz iyi kreş var mı?

Duyguk soruyor: 7

Merhaba Arkadaşlar,
3 yaşındaki oğlum için kreş düşünüyoruz. Göztepe köprüsü Soyak civarında oturuyoruz.Bu civarda  bildiğiniz iyi kreş var mı? Çakmaklı ve Salıncak Anaokullarını internetten gördük,gittik. Açıkçası Çakmaklı çok güven vermedi bana..

İlk okul tecrübesi olduğundan kötü bir başlangıç olmasından çok korkuyorum. tecrübelerinizi bekliyorum..

Bir de biz çok yoğun olmayan oyun grubu ile haftada 2-3 kere yarım gün başlasın diyoruz.Oyun grubunun faydasını gördünüz mü yoksa direk hafta içi her  gün öğlene kadar mı başlatalım?
Şimdiden teşekkürler, sağlıcakla kalın...:)

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


AOA

O bölgede söylediğiniz 2 okuldan başka bilmiyorum maalesef. Arkadaşım kızını Salıncak'a vermişti geçen kış ama okulun çok soğuk olduğunu söylemişti bana ve kızını 1 hafta sonra almıştı. Onun dışında Salıncak'la ilgili bilgim yok.
Aslında Aydo var bir de.. Halis Kurtça Kültür Merkezinin arkasında. Orası da uzak değil aslında size.
Yeni başlayacaksa 3 yarım günle başlayıp kademeli olarak arttırabilirsiniz.


Duyguk

teşekkürler cevabınız için..   aydoya da bir bakalım. ..


nevin_emir

Benim büyük kızım çakmaklı anaokulunu bitirdi şimdi de küçük oğlum gidiyor,biz çakmaklı yuvadan gayet memnunuz.size niye güven vermediğini anlayamadım.Bu civarın en eski ve tanınmış okulu,yöneticileri eğitimci,mesleğinde uzman kişiler.  


fatmadog

Esin Sitesinin orada Burak Çocuk Evi var, isterseniz oraya da bakın. Ben de bunların hepsini gezip, sonunda gidip Koşuyolunda bir anaokuluna verdim. Çakmaklı bana da çok devlet dairesi gibi geldi. Ayrıca söyledikleri şeyler de çok disiplinli bir yer olduğunu gösteriyordu. Benim oğlum da 2.5 yaşında, henüz disiplinli okul ortamına girmesine gerek yok diye düşündüm. Burak Çocuk Evi biraz daha iyi gibi. Ama içerisi çok iç açıcı değil. Yine de bir görün derim.


hande_g

bulgurluda ilk öğretmenim var düşünülebilir


eberguc

Aydo (yeni adı Sirus Anaokulunda) oyun grubu var. Önce oyun gurubu ile başlayıp sonra kreşe devam etmek çocuk için daha sağlıklı oluyor. Amamn sakın çocuğu bir anda yarım gün okula bırakmayın. Güven duygusu oluşturması için bir uyum sürecinden geçmesini ben tavsiye ederim. Benim oğlumun ilk kreş denemesi 3 yarım gün idi. Alıştırma süreci olmadı. 5 günün sonunda oğlumu yataktan çıkaramamıştık.


gulsum

.Cevaplamak için Üye ol