stresli tatil mi? rahat olan ev mi?

mibrim soruyor: 1

Ailemden uzakta olduğum için aralıklarla gebzeye yanlarına gidiyorum, elbette bebeğim doğduktan sonra da bu gidiş gelişleri çok sefer yaptım.istanbulda çalışan görümcem ve torununa bakan kayınvalidem var adapazarında ise yine çalışan halam her ikiside çalıştığı için hele işin için artık bebekte girdiği için onlarada muhakkak gelmemi bekliyorlar.Böylelikle konyadan başlayıp istanbul-kocaeli-adapazarına uzanan bir yolculuğumuz oluyor.

  Oğlum kendi evimizde pür sessizlikte uyuyabiliyor ancak ama gittiğim yerlerde bu sessizliği sağlayamıyorum elbette ve uykusunu alamaması buna bağlı huzursuzluğu şusu busu derken tatil zehir oluyor bana hele benim gibi saatlere takıntılı biriyseniz vah halinize!
  Dinlenmek gezmek için gittiğim tatilden uykusu bozulmuş bir bebek ve takıntısı yüzünden sinir küpüne girmiş bir anne olarak dönüyoruz.
  Yakın zamanda yine gitmek istiyorum çünkü burada kimsem yok ve ailemi arkadaşlarımı çok özlüyorum biraz da bebeğime baksınlar da gezeyim diyorum ama sırf bu sebeplerden gitmeyi gözüm yemiyor..Bir yandan hayat akıp gidiyor bir yandan ben oğlan uyumayacak yemeyecek stresiyle gidemiyorum bir yere..

ne yapmalıyım? aman boşver gelince düzene tekrar sokarım nasılsa mı demeliyim yoksa otur evinde biraz daha büyüsün rahatını bozma mı demeli miyim?

Şimdiden teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


dilekonal

Bebeklerimiz herşeyimiz elbette. Hayatımız ister istemez onlara göre şekilleniyor. Ama fikrim, onların düzeni de bize göre şekillenmeli. Sen eğer gittiğinde daha mutlu olacaksan hiç durma derim. Ama düzenin değişmesi bebeğinde seni mutsuz edecek kadar bir etki yapıyorsa kalmak da iyi olabilir. En güzeli gideceğin yerlerde şartları size uygun hale getirmeye çalışmak sanırım.

 Dediğiniz gibi hayat akıp gidiyor. Biraz daha büyüdüğünde ayaklandığı için zorluklar yaşanabilir. Sonra biraz daha büyüdüğünde bırakıp rahat rahat gezmek hayal olabilir. Daha da büyüdüğünde okula gideceği için yerinizden kıpırdayamayabilirsiniz. Ama nasıl daha mutlu olacaksanız öyle yapmalısınız derim.

1 aylık Almanya tatilinden 4 gün önce döndük. Farklı şehirlerde, farklı yerlerde kaldık. Ben evde yalnız olduğum için en çok korktuğum şey oralarda kucağa alışmasıydı. Bir kucaktan diğerine sürekli ilgi odağıydı. Ama çok şükür döndüğümüzde bir problem olmadı. Elbette olabilirdi de ama sırf bu yüzden hayatı ertelemek de saçma geliyor bana. Çünkü bir gün birer yetişkin olup gidecekler ve bir bakacağız ki hayatımızın büyük bir bölümü onların üzerine titremekle geçip gitmiş. Annelik zaten böyle bir şey ama onlara sağlıklı bir şekilde bakabilmek için bizim psikolojimiz de önemli diye düşünüyorum..
Cevaplamak için Üye ol