tuzlama ve kundak

ayfi soruyor: 4

Merhaba arkadaşlar,sizlerin yine fikirlerine htiyacım var...
1)nasıl kundak napıyorsunuz?Elini ayağını sımsıkı sıkmıyorsunuz dimi sadece bebeğiniz rahat etsin die penye bi battaniyeye sarıyorsunuz öyle m?
2)Yenidoğan bebeğinizin eklem yerleri yani hava almayan (boynu,parmakları...)ve  teri kokmasın die tuzlu suyla yıkama ve 1 gün  bekleniyormuş.Bu konu hakkında bilgisi olan?
3)Bebeğim uyurken azını çıkarmıyor,çıkartana kadar da uyanıyor?Uyanıncada uyumak zor olur?Napcamı bilemiyorum?
Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ayfi

Cevaplarınız için çoook teşekkür ederim...Bebek benim bebeğim ama karışan çoook...Tuzlama yapmıyorum...Saolun


YesilAnne

Daha önce burada sorulan soruların cevaplarına da bakabilirsiniz. Soru ara kısmından gaz sorunu yazıp bulabilirsiniz. O sorulardan birine verdiğim cevabın linkini ekliyorum. Sevgiler.
jildando

Bebek sizin bebeğiniz karışan çok olsa da karıştırmayın , daha yeni anne olmuşsunuz şimdiden ipleri başkasına bırakırsanız daha sonra işin içinden hiç çıkamazsınız.

1- tuzlama- zaten yazmış herkes, kesinlikle yapılmaması gereken bir şey, gerçekten çok zararlı bebeğiniz için, ayrıca da çok gereksiz. eskilerden kalma bazı inanışlar var, bunlara kanmayın. doktorunuza sorun herşeyi, internetiniz var, bol bol araştırın ve okuyun.
http://www.hekimce.com/index.php?kiid=2034

2- kundak. Eskilerde yapılan kundak, bebeğin bacaklar dahil sıkıca bağlanması öncelikle kalça çıkıkların en temel sebeplerinden biri, çok ama çok sağlıksız. Bazı bebekleri, sadece kollarını kapatacak şekilde, ama bacakları serbest bırakıp battaniye gibi birşeyl çok da sıkmadan sarmalamak rahatlatır doğrudur, ama hepsini değil, öyle bir ihtiyaç görmüyorsanız hiç yapmayın, varsa da deneyebilirsiniz ama hoşyuna da gitmeyebilir, zorlamayın sakın.
http://www.uzmantv.com/yeni-dogan-bebekleri-kundaklamali-miyiz

3- gaz- bebeğinizi besledikten sonra kucağınızda dik tutarak, ya da yuzu koyun kucağınıza yatırarak hafifçe sırtına vurup gazını çıkarun, gazını çıkarmadan yatırırsanız rahatsız olur, ve evet yatarak çıkaramaz.
http://www.uzmantv.com/bebegin-gazini-en-kolay-nasil-cikaririz

sağlıkla büyütün bebeğinizi


polen

tuzlamaya karşıyım, ipek gibi hassas tenini tuzla yakamam bebeğimin,tuzlamadım ikisini de.
kundağa karşıyım,eli kolu bacağı haraket edecek ki kasları gelişsin.sadece üşümesin diye bazen penye battaniye ile kucağıma alıyordum ilk zamanlar,şimdi kucağıma alırken yelek giydiriyorum.
beslenmeden sonra gaz çıkarılmazsa karın ağrısı ve çığlığa dönüşür.eğer bebeğim uyudu ve gazını çıkaramıyorsam yüzükoyun yatırıyorum.sırtını hafifçe sıvazlıyorum.işe yarıyor.
Cevaplamak için Üye ol