Hem gebelik şekeri hem de hipertansiyonu olan hamileler

satrun soruyor: 2

Merhaba,
Hamileliğimde hem gebelik şekeri hem de hiper tansiyonum çıktı.Yiyebileceğim şeyler oldukça sınırlandı ve her gün benzer şeylerle beslenmek giderek moralimi bozmaya başladı.Ayran, süt, soda dışında tüm içecekler yasak, tüm meyvelerden minicik porsiyonları mutlaka bir süt ürünüyle birlikte tüketmeliyim.Beyaz unlu herşey, şeker, pirinç, havuç, tuz, patates zaten yasak ancak her yemeğim de 4 kaşık şundan, 5 kaşık bundan v.s. sınırlı.Benimle aynı durumda olan arkadaşların da diyeti benzer mi yoksa benim diyetisyenimin kilo başı 30 kalorilik diyeti fazla mı abartılı?Bir de sizin de ayaklarınızda kırmızı kılcal damarlar akşamları belirginleşip sabahları azalıyor mu?Arada kaçamak yapıyorum ama sonra ciddi vicdan azabı çekiyorum.Ya kaçamaktan ya da vicdan azabından kurtulmam gerek.Bu konuda pozitif hikayesi olan var mı?
 

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


perihan

Satrun, cumartesi kontroldeydim, artırdı yediklerimi, genelde de ekmekleri, benim şekerim olması gerekenden düşük seyrediyor, makarna pilav yerine ekmekle dengelemeye çalışıyor, ara öğünlerini hiç atlamamalısın dedi. Şu iki haftalık süreçte (bir haftası geçti şükü) tatlı, kiraz, karpuz, üzüm yasak, insülinsiz atlatabilecek gibiysem azar azar yiyebileceğim. Vücudumdaki ödem geçti, ayaklarımdaki şişlik indi çok şükür diyetle mi ilgili bilmiyorum ama...

İnşallah kazasız belasız atlatır şu süreci sağlıkla kavuşuruz yavrularımıza.


perihan

Sonucu yazmamışım, diyetle atlattım bu süreci, 40.haftada 3390 gr. çok şükür sağlıklı olarak dünyaya merhaba dedi oğlum.
Cevaplamak için Üye ol