15 aylik bebegimin kolu kirildi.

Lilimarlen soruyor: 10

Merhaba. Kizim yürürken basit bir düşme ile ellerinin üzerine kapaklanarak düştü . Sol kolunu kullanırken huzursuz olduğunu görünce doktora götürdüm ve çekilen film neticesinde kırık çıktı. Cok moralim bozuk. Çabuk iyileşmesi icin bana beslenmesine dair bildikleriniz varsa paylasirmisiniz..

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


mert_mert

eski bir gelenek dir bu.kol bacak kemik kırıklarına kemik suyu bağırsağı hasta olana bağırsak ciğeri rahatsız olana ciğer hatta neren ağrıyorsa onu yedirirlermiş.bu taa eskilere dayanır ama kemik suyunu bende hep kemikleri güçlensin diye verildiğini bilirim.bir zararı olmaz vermekde fayda var.ama kalsiyum süt ve süt ürünlerinide tavsiye ederim.çünkü kemik erimesinde doktorlar ananeme kalsiyum tableti ve yoğurt yemesini söylemişlerdi.acil şifalar dilerim


aslidenizcan

Benim kızımda koprucuk kemiğini kırdığında doktoru anne sutunubırakmamamı bolbol emzirmemi ve güneş almasını önermişti


Lilimarlen

Hepinize ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar. Kemik suyu ve süt ürünlerine devam o zaman..


nilan

Cok gecmis olsun


pelinau

Geçmiş olsun, benim  oğlumun da tam o ay kolu dirsekten çıkmıştı. 15 gün alçıda kaldı. En büyük sorun, ağırlığın dengesini bozmasıydı. Yürüyorsa yanında dikkatli olun derim. Bir de çok kaşınıyor bebeğin içerideki derisi. Biz çareyi zeytinyağı sürülmüş örgü şişinde bulmuştuk. Çünkü o kadar kaşınıyordu ki o alçılı kolu küüt küüt diye cam sehpaya indirip vuruyordu. 


Kıyafetlerinin o kolunu da kesip çıkarmıştık, çıtçıtlı kıyafetlere dönüş yapmıştık. gece uyurken o tarafa dönmesin, dönerken de alçılı koluyla kendine zarar vermesin diye rulo yaptığımız baş havlusunu kırık olmayan kolu tarafından sırtına destek olarak koymuştuk. Böylece alçılı kolu tarafına yatıyor ve öbür tarafa dönemiyordu.

İnsanoğlu işte hemen alışıyorlar ama... Alçı çıktıktan sonra da gene denge sorunu oluyor, aklıma gelmişken. Bu yeni alçılardan mı yaptılar? Beze hazır yapışık alçı var, bezi doladıktan sonra sadece belli bir kısmı ıslatıyorlar, diğer yerler yumuşak gazlı bez gibi oluyor. Ondan değilse, değiştirebilirsiniz de. Ben yapılışını görmedim, beni içeri almamışlardı...

Bebeğine çok geçmiş olsun, acil şifalar. Sana da sabırlar diliyorum...duygu_kagan

çok üzüldüm çok geçmiş olsun. iyileşme süresinde balıktan uzak durulması gerek diye biliyorum. balık kaynaştırmayı geçleştiriyor diye duymuştum bir hemşireden.


Demgul

Geçmiş olsun


Lilimarlen

Tesekkur ederim arkadaslar. Sizlerden uzak olsun. Kıyamıyor insan. Balığın bu etkisini bilmiyordum. Öğrendiğim iyi oldu.soyleyenlere tekrar teşekkürler.pelinau yürüyor. Yanından ayrılmıyorum düşecek diye ve bu yüzden cok sıkılıyor. Sinirleniyor. Evet su an alçı gazli bez gibi yumuşak olanlardan. Yeni olan sanırım. Ama 2 gün sonra kontrole çağırdı ve o zaman tekrar bakıp tam alçı yapacagım dedi. Bakalım neler olacak. Bir mucize olsada iki gün sonra gittigimde iyilesmis alciya almayacağım dese.. Dünyalar benim olur herhalde :)besgi

çok geçmiş olsun, Allah beter acılardan herkesin evladını korusun. söyleyecek farklı birşeyim yok, geçmiş olsun demek istedim.  


Lilimarlen

Cok teşekkürler besgiCevaplamak için Üye ol