Doğum sonrası önlenemez ter kokusu

charlizzze soruyor: 7

Hayatımda hiç ter koktuğumu hatırlamam. Hani koltuk altım ıslansa da bir koku olmazdı. Ama doğum sonrasında o kadar kolay terliyorum (bu normal biliyorum) ki. Bir de üstüne iğrenç, ağır bir ter kokusu. Günde 3 kez yıkandığım oldu bu yaz. Kimisi diyor ki memeden kesince o da sona eriyor ama bilemiyorum. Tecrübesi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Damla

Süt arttırıcı bir şeyler içiyor musunuz? Çemen otu oluyor bazı çaylarda o koku yapıyor. Bende de terleme çok olmuştu. Deodorant kullanmak istemiyorsanız, doktorunuza sorarak bepanten plus deneyebilirsiniz, tesadüfen ter kokusunu önlediğini keşfettim.


charlizzze

Yok süt arttırıcı herhangi bir ürün kullanmıyorum. Bugün doktor randevumuz var dediğinizi bir soracağım. 


ozgu_naz

deotak koltuk altı tavsiye ederim. kırmızı kutu.


ozlem3

bepanten plus antibakteriyel ilaveli bir ilaç. Bakteri oluşumundan kaynaklı ter kokularını önlemesi ondandır belki ama ilaç sonuçta...


Ben geceleri boğuluyorum diye fırlardım yataktan. O denli terlerdim yani:))) Bana, bedenimin hamilelik ödemini atma şekli gibi gelmişti. Yeteri kadar ememiyordu benim kızlarım. Süt olması gereken su böyle atılıyor galiba demiştim.


nesibekablan

hala emziriyorum ve bahsettiginiz koku bende de var hala gecmedi:(


gosyh

ben de aynı şekilde 54 günlük anneyim ve terden artık devamlı su içinde geziyorum,günde 3-4 kere gece ise 2-3 kere en az üst değişiyoum,leş gibi kokuyorum :((( daha önce öyle az terleyen biriydim ki şimdi çok canım sıkılıyor bu duruma ama henüz adet görmedim o yüzden hani annelerimiz menapoza girdiğinde böyle hep sıcak basıyo ya acaba ben de şu an menapozda gibiyim ondan mı acaba diyorum,öfff yazarken bile ter bastı :D
Cevaplamak için Üye ol