Bilnet okulları hakkında

laykare soruyor: 10

Selamlar

Bu sene Ankara'da acılması beklenen Bilnet Okulları hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Teşekkurler.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Ulku

Soyle bir haber gordum Bilnet okullari ile ilgili, Bilfen aciyormus bu okullari:

http://www.hurriyet.com.tr/bilfenden-yeni-okul-zinciri-40343356
Hatunhatinoglu

Ben de görüşmeye gittim bilfen bünyesinde açılıyor.  Beğendim düşünmüyor değilim.


Hatunhatinoglu

Bilkent e de bakacağim.


aylintoker

Anladığım kadarıyla Bilnet Okulları Bilfen'e göre ders saati sayısı ve sosyal  imkanlar açısından öğrencilere/velilere daha az seçenek sunacak bir okul olacak. 

Hatta okul fiyatlarını da göz önüne alırsak, Bilfen'den Bilnet'e geçmeyi düşünecek öğrenciler/veliler de olacağını düşünüyorum.

Peki  eğitim anlayışı, eğitmen ve eğitim kalitesi, eğitimin uygulama yöntemi/methodları Bilfen ile ne kadar benzer olacak? Bu konuda bilgisi olan veliler düşüncelerini yazarlarsa sevinirim.


laykare

Yeni açıldığı için bu sorularımızın cevabı ne yazıkkı yok bence.Bu sene yaşayıp gorecegız ya da duyacağız çevreden.

Ben risk alamıyorum, o yuzden bu okuldan istemeyerek de olsa vazgeçtim.aylintoker

Risk konusunda haklısınız fakat bölgedeki okullar çok iddialı ve özel okullar birbirleri ile rekabet halinde. Bu nedenle ellerinden geleni yapmak zorundalar. Bilfen'in kurumsallığını, eğitim sistemini, altyapısınk arkalarına almaları güven verici gibi. 

Peki Fiyat konusunda ne diyorlar bilginiz var mı acaba?


laykare

ilkokul kısmı ıcın 25 bin civarındaydı galiba ama net degıl bu bılgı.goruseli 2 ay kadar oldu cunku.


turkuazvadisi

Kızımın kaydını Bilnet Çayyolu’na yaptırdık. Okullar açıldıktan 3 hafta sonra çocukta psikolojik çöküntü başladı ve kaydını geri aldık ki 3 hafta bitmesine rağmen kollarından sürüklenerek içeri alınan çocuklar gördük, anne gitme diye yalvaran çocuklar vardı ve bizim çocuğunuzda sabah akşam çaresizce gitmek istemediği için ağlıyordu. Anasınıfı öğrencisi yaşı küçük anlamaz , anlatamaz diye türlü psikolojik şiddet uyguluyorlar, mesela en temel gıda olan “ su “ çocuk istediği zaman değil öğretmenin canı istediği zaman  veriliyor, çocuklar bağırıp çağırarak yemekhanelerde azarlanıyor, çocuğumun “ annemin hatırası “ diye okula götürdüğü kitap için adı eğitimci  öğretmen tarafından “ senin annen ölmedi ki hayatta” diyerek çocuğa annesinin ölmüş olabileceği travması yaşatılıyor. Ve bu sorunları iletmek için yönetime gittiğinizde hiç bir aksiyon alınmadığı gibi size kapı gösteriliyor, kaydınızı alabilirsiniz deniyor. Yönetim ve öğretmenlerin gözünde veliler cahil, çocuklar yalancı, velilerle resmen dalga geçiyorlar. Maddi olarak kayıp bir tarafa, inanılmaz bir hevesle okula başlayan çocuğumuza yaşattıkları travma en büyük kaybımız oldu. İşini layıkıyla yapan eğitimcilerini tenzih ederek, Bilnet’e Bilfen’in açmış olduğu okul diye güvendik ama sıradan bir kolejde yaşayamayacağınız problemleri ağır bedel ödeterek yaşattılar. kakamel

Turkuazvadisi su konusunda aynı tecrübeyi bilfen anaokulunda  bu sene yaşadik. Konu su an cozuldu, birkac kez mesaj atıp yönetimle görüşmemiz gerekti. Insanin temel ihtiyaci olan boyle bir konuda gorusmek bile gerekmemeli, boyle bir sorun hic yasanmamaliydi. Ogretmenlere sevgi şefkat ve ogrenci iletisimi ile ilgili kurum ici duzenli egitim verilip verilmediginden supheliyim. Çok hırslı velileri ne pahasina olursa olsun edinilen sinav basarilari tatmin edecektir belki. Bana goreyse boyle buyuyen cocuklar yetiskin olduklarinda yoneticisi tarafindan insani ihtiyaclarinin goz ardi edilmesini ve yonettiklerininkileri de goz ardi etmeyi normallestirmis bireyler olacaklardir.


nurelif

Cocugun susadigina dair bile kendi kararini vermesine izin vermeyen bir okula insan cocugunu nasil emanet eder bilemedim. Hele ki anaokulu cocugunu, anne kuzusunu... Cevaplamak için Üye ol