Ailelere Müjdeli haberi vermek

n_enec soruyor: 4

 Kendi ailenize ve eşinizin ailesine bu müjdeli haberi ne zaman ve nasıl verdiniz ben erken olduğunu düşünüyorum söylemek için eşime kalsa şimdiye kadar bütün dünya duymuştu. Siz nasıl yaptınız?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ikicocukannesi

anında soyledik,

hep birlikte betahcg'nin sonucunu bekledik,
hep birlikte dr'a gittik,
hep birlikte keseyi,
hep birlikte kalp atısını,
hep birlikte cinsiyetini ogrendik.

her iki bebegimde de.

hep birlikte: ben, kocam, babam, kvalidem, kardesim, kpederim, kocamın kardesi ve buyuk teyzem.


perihan

Patronum hariç tüm yakınlarımın, benim için sevineceğini bildiklerimin bir haftaya kalmadan haberleri oldu. 1 Martta öğrendim ben, testi kardeşimin zoruyla yaptım, pek ihtimal vermiyordum, o ara sık sık ileri atıyordu adetim, dolayısıyla ilk öğrenen kardeşim ve şirketteki oda arkadaşım oldu. Akşam eşim eve geldiğinde üstünü değiştirme, hastanede küçük bir işimiz var dedim.  Çok şükür ilk aylarda bulantı kusma gibi zorluklar yaşamadığımdan patronum 20 haftalıkken farketti, o göbek pörtlemeseydi biraz daha bekleyebilirdim söylemek için:)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Oğlumda testteki çift çizgiyi görür görmez telefonda annem ve babama, ardından aynı gün sırayla bazı arkadaşlarıma, eşim annesine, ertesi gün işyerindeki yakın arkadaşlarıma, ilerleyen günlerde müdürümüze, vs vs. Bir de benim de 4 ay kadar sürdü her iki hamileliğimde de bulantılarım, o yüzden saklayamazdım.  

Kızımda zaten çalışmıyordum. Ama yine çift çizgiyi görür görmez alacağım olası olumsuz tepkilere aldırış etmeyerek annemlere ve ardından yine eşin annesine telefon açıp bize göre müjde olan haberi verdi. :))


gokalpileseyrialem

supriz bir hamilelik olmadığı için bu haberi farklı bir şekilde vermek adına haberci melek kutuları hazırlamıştım.
Hamilelik annelik ve bebek bakımı ile ilgili tecrübelerimi paylaştığım bir blogum var. İşte hamilelik müjdemi vermek için tasarladığim haberci melek kutularım.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/08/ben-hazrm-seni-bekliyorum-annecim.html
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

rEflü ve uyku 4

nevvera 4A
Son: ezgkar,

Ağlayan bebiş 1

hayal1996 5A
Son: denx,

Canım çok sık antep fıstığı istiyor. 1

salihaanne 13Y
Son: bebisimmm,

Kalp atışı yok dedi 4

acelyabilge 7Y*6H*
Son: gamze,