ilaç içirme

huysuz soruyor: 9

çocuklara ilaç içirmekte zorlanan anneler!
bulduğunuz çözümleri paylaşır mısınız?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


hayatto

Şırıngayla yanaga dogru .
Yinede istemediği ilacı asla veremiyorum . Mesela Peditus


senayc

kendisi de hasta olduğunun farkında ise ve işbirliği yaparsa kendi içiyor.
içmeyeceğim diyorsa baba kollarını tutup ağzını açabildiği kadar açıyor,ben de verebildiğim kadar verebiliyorum. işkence gibi biliyorum ama iyişelmesi için yapılması gerekn yapılmalı bana kalırsa.

vitaminini severek içiyor zaten İstemediğinde vitamini vermemeye başlamıştık.


ikicocukannesi

kollarıyla basını kilitleyip,(baba tutuyor kolları)
cenesini actırıp veriyorum reddettiginde.EmineKartal

ALKIŞ:)
bizim hoşumuza gidecek ve onu alkışlayacağız diye sevmese de içiyor.
biz de kollarını kenetle, burnunu tıka, ağzına sokları denedik hep, ama ilaçlar ağzından başka her yere döküldü. sonunda bu alkış durumunu anneanne ile dede buldu. bir çırpıda içiyor. o an içmek istemezse (ki bu da oluyor arada) o zaman bir süre sonra "kızımı alkışlayalım mı" deyip tekrar deniyoruz. genelde işe yarıyor. hatta ağzını buruştursa da alkışlandığı için çok mutlu oluyor.
belki de şimdilik küçük olduğu için bu alkış metodu işe yarıyordur. bakalım ilerleyen zamanlarda göreceğiz.Senema

En çaresiz kaldığım durumda şurubu biberonuna sevdiği bir içecekle karıştırarak koyuyorum. Tabi içeceğin miktarı az olacak şekilde. Takip etmek lazım bitirip bitirmediğini. Doktorum önermişti bu yöntemi. İlacın etkisini azaltıyordur ancak hiç içmemesinden iyidir diye düşünüyorum.


senayc

ishal ilacını biz de içeceğine karıştırıp vermiştik.


iremerdilek

Koray'in ikna olma kabiliyeti henuz gelismediginden benim buldugum en iyi cozum "siringa" oldu. Ignesiz tabi  hem ustu basi da kirlenmiyor, hem de o daha ne oldugunu anlamadan 2 seferde ilaci yutmus oluyor.


huysuz

teşekkürler cevaplar için :)


meycan

şu dönemde çok inatlaştığı için ben deo yöntemi uyguluyorum. "hmmmm burda çok güzel bişey vaaar, ben şimdi bunu içeyim, daha çabuk büyüyüp, kendi başıma salıncakta sallanabileyim... ama Gülce içmesin, sadece ben içicem. Kimse istemesin vermem.." deyince önce uzaktan izliyo beni. Bu arada ben şişeyi pek bi seviyorum, merakla inceliyorum falan. Sonra "ben içççeemm.." deyip koşarak geliyo yanıma. Ya da ilaç şişesinin kapağını kendisine açtırıyorum. "aferin sana, ne kadar güçlüsün ben açamamıştım. aaa içinde ne varmış, bun içersek daha güçlü olr muyuz acaba..." gibi biraz tiyatral gösteriyle falan da işe yarıyor kimi zaman...


Cevaplamak için Üye ol